IFÖ TÄNAPÄEVAL

Kogemused tagavad täiuslikkuse

Kõik sai alguse Lõuna-Rootsis ilusa Ivösjöni järve kaldal. Kohas, kus me paikneme tänini. Portselani oleme töödelnud juba üle 100 aasta ja vannitoatooteid tootnud üle 80 aasta. Kuid algas kõik ammu enne seda. 60 miljonit aastat tagasi oli meie planeet asustatud organismidega, kellest aja möödudes said fossiilid, mida praegu kasutame portselani tootmiseks.

Ühel 1887. aasta tähelepanuväärsel päeval kohtusid Ivösjöni järve lähistel lubjakivikarjääris geoloog Gerard de Geer ja veterinaar Abelgard Nielsen. Nad avastasid lubjakivi ja kaoliini maardla ja peagi asutas ettevõtjast Nielsen Iföverkeni. Paljudel Saksa töölistel oli raske hääldada Ivösjöni nimes rootsi keele v-tähte ja nii on saksapärane f jäänud meie ettevõtte nimesse tänini.

Sellest ajast on toimunud nii mõndagi. Ent paljugi on jäänud ka samaks. Tänapäeval toimub tootmine ülimoodsates tehastes, mida juhivad arvutid. Kuid kesksel kohal on endiselt oskustöö. Kogu toodangut kontrollivad kogenud professionaalid käsitsi ja tehasest väljuvad ainult kvaliteetsed tooted. Portselan on endiselt materjal, mis meile kõige rohkem korda läheb. Mitte seetõttu, et see oleks odavaim või kõige lihtsamini töödeldav, vaid see lihtsalt on parim.

1887 Ivönist leiti lupja ja kaoliini ning Iföverkeni asutamisega hakkas kasvama väikelinn Bromölla.

1930 Alustati põrandaplaatide tootmist.

1936 Tootma hakati sanitaarseadmete portselani – see oli midagi niisugust, mida Rootsis varem ei olnud.

1941 Pärast tulekahju ehitati uus tehas, mis oli varasemast kaks korda võimsam. Tootmine kestis 1971. aastani.

1940. aastad Teise maailmasõja ajal oli naftat raske hankida ning tootma hakati gaasigeneraatoreid.

1967 Ettevõtte omanikuks sai Skånska Cement, hilisem kontsern Euroc.

1982 Ettevõtte omanikuks sai Soome kontsern Wärtsilä.

1991 Ifö tõi turule oma esimese kahesüsteemse loputusega WC-poti – Ifö Aqua 21.

2015 Ettevõtte omanikuks sai Šveitsi kontsern Geberit.