Tualettruumi sisekujundus:kuidas leida hügieenilisuse ja disaini tasakaal

 

Tualettruumi sisekujundus:leidke õige disain ja konstruktsioon

Vannitoa ümberkujundamine võib olla lõbus ja loominguline tegevus. Vannitoale värske ilme andmiseks kaaluge ka uue WC-poti paigaldamist.

Võimalusi kaaludes üllatute, kui mitmekesine on WC-poti mudelite, vormide ja omaduste valik, näiteks veesäästutehnoloogia või loputusservata konstruktsioon Rimfree®.

Vaatame lähemalt, mida uued trendid tähendavad ja kuidas leida vannituppa sobiv WC-pott.

Seinamudel või põrandamudel?

Õige mudeli otsimisel võib oluliseks osutuda WC-poti kinnitusviis.

  • WC-poti seinamudel

Üha sagedamini võib nüüdisaegsetes vannitubades näha seinale kinnitatud WC-potti. Selline mudel on tavaliselt esteetilisuse ja funktsionaalsuse mõttes suurepärane valik tänu elegantselt seinaga varjatud torudele ja loputuspaagile ning lihtsasti puhastatavale vabale põrandapinnale poti all.

WC-poti seinamudeli korral saab valida vannitoapaigutusega paindlikult kohanduva paigalduskõrguse.

 Siiski võib WC-poti seinamudeli paigaldamine nõuda keerukamaid torutöid, sest loputuspaak ja torud tuleb paigutada seina taha. Kontrollige kindlasti vannitoa seina sobivust või paigaldage loputuspaaki varjav mööbel.

 

  • WC-poti põrandamudel

Klassikalise ajatu disainiga WC-poti põrandamudelit on lihtsam paigaldada kui seinamudelit ja sellel on samad täiustatud funktsioonid.

Sellise WC-poti sobivuse tagamiseks saab valida ka kõrge mudeli (standardkõrgusest 4 cm kõrgem), mis on eriti praktiline piiratud liikumisvõimega inimeste jaoks.

Rimfree – kerge puhastada ja vettsäästev

  • Hügieenilisus

Kui soovite oma vannitoa muuta eriti hügieeniliseks, võimaldavad integreeritud andurid WC-poti loputuse käivitada lihtsalt käe asetamisega lülitusnupu kohale.

Selliseid WC-potte on kahte tüüpi, aku- või elektritoitega, seega kontrollige olemasolevaid toiteallikaid, et leida enda tualeti jaoks sobivam mudel.

  • Puhastatavus

Õige pinnatöötluse ja konstruktsiooniga WC-poti valimine võib säästa väärtuslikku aega, mida tavaliselt kulutate puhastamiseks.

Kergesti puhastatavalt pinnalt saab plekke ja baktereid eemaldada lihtsalt pühkides, sest Rimfree®-konstruktsioonil puuduvad nurgad, kuhu saaksid koguneda bakterid ja mustus.

Kui hügieen on teile oluline, vaadake Rimfree®-konstruktsiooniga WC-pottide mudeleid, näiteks tooteseeriat Ifö Glow Rimfree®.

 

  • Veesäästlikkus

Uusimad vettsäästvad WC-potid võimaldavad igapäevast veekulu oluliselt vähendada.

Kui vee säästmine on teile esmatähtis, uurige kindlasti uusimat väikese vooluhulga tehnoloogiat, mis vähendab loputusvee kogust 2–4 liitrini. See on tohutu erinevus võrreldes enamike vanamoodsate mudelitega, milles kulub iga loputusega kuni 6 liitrit vett.

Pange tähele, et väikese vooluhulga tehnoloogia on saadaval ainult põrandamudelite jaoks.

Tualettruumi sisekujundus viimse detailini

Ükskõik, millise mudeli valite, ärge unustage pöörata tähelepanu detailidele. Igas tooteseerias saate valida prill-laua, mis sobib teie WC-poti mõõtmetega.

Prill-laua sobivus WC-potiga on võti optimaalse funktsionaalsuse tagamiseks ja igapäevase puhastamise lihtsustamiseks. Kuid erinevad vormid (ümar, U-kujuline või ovaalne) ja materjalid (kõva plast, pehme plast või keraamiline) ei ole ainsad omadused, millele keskenduda.

Et prill-lauda kõige mugavamalt kasutada, pöörake tähelepanu ka sellistele eriomadustele, nagu sujuv sulgumine ja kiirvabastus. Selgitame, mida see tähendab.

 

  • Sujuv sulgumine iseloomustab enamikku nüüdisaegseid mudeleid ning tagab prill-laua ja kaane sujuva avamise ja sulgumise ning väldib prill-laua järsust löögist vastu WC-potti tekkivaid võimalikke kahjustusi.

 

  • Kiirvabastus prill-laua integreeritud kiirvabastusfunktsioon muudab nii prill-laua kui ka WC-poti puhastamise lihtsamaks, sest prill-laud on võimalik WC-poti küljest lihtsasti eemaldada.

WC-pott peaks kogu vannitoa sisustusega kokku sobima. Harmoonilise õhkkonna loomiseks veenduge, et leiate õige disainiga WC-poti, mis sobib kokku tualettruumi üldise sisekujundusega, kuid ei tee järeleandmisi tipptehnoloogilistes omadustes.