Ifö vannituba

ERINEVA SUURUSEGA VANNITOAD

Avastage, kuidas vannituba täiuslikult kujundada – see on suurepärane võimalus oma ruumi stiilselt maksimaalselt ära kasutada. Tüüpiline vannituba on väike, mis nõuab nutikat ruumikasutust, et kõik soovitud omadused sisse panna ja see samal ajal nägusaks ja mugavaks muuta.

Vannitoa kujundamisel saate palli veerema panna, kui analüüsite, kuidas te oma praegust tuba kasutate, pannes tähele, mis töötab ja mis mitte. Näiteks perevannituba vajab tavaliselt vanni, kulumis- ja pritsmekindlaid pindu, samas kui suurvannituba või privaatne vannituba võib lubada endale pisut luksuslikumat kasutamist.

Väikesed vannitoad

Isegi väikese vannitoa korral on palju võimalusi ruumi säästmiseks ja funktsionaalse vannitoa loomiseks, kus on piisavalt ruumi vajalike asjade jaoks.

Näiteks pakume kombineeritud lahendusi mööbliga integreeritava kraanikausi ja aluskapiga. Või näiteks saate tavalise seinapeegli asemel valida peeglikapi. Väikesesse vannituppa sobib kenasti ka kõrge kapp – säästate laiuses ja võidate kõrguses.

Täiesti ilmselgetel põhjustel paigutatakse dušš peaaegu alati nurka. Dušikardina asemel võite proovida dušiseina. Need on saadaval erinevates suurustes ja mitmesuguse disainiga ning kasutamine on vägagi paindlik.

Kui vannituba on väga väike, siis tõenäoliselt on kõige parem valida kitsa ukseavaga kergelt kumer dušisein. Kui dušši parajasti ei kasutata, saab ruumi säästmiseks seina hõlpsasti kokku pöörata.

Võimaluse korral soovitame põrandale paigaldatava WC-poti asemel valida pigem seinale paigaldatav WC-pott. Selle loputusmehhanism on seina sees varjul, nii säästate palju väärtuslikku ruumi. Vannituba on ka lihtsam puhastada, sest seinale paigaldatud WC-poti all on piisavalt vaba ruumi.

Keskmise suurusega ja suured vannitoad

Suurema vannitoa korral on valikuvõimalusedki suuremad. Kuid asi pole ainult ruumis. Kapp, kraanikauss, WC-pott ja vann – neid kõiki tuleb käsitleda iseseisvate objektidena. Suurema vannitoa korral ei pea te iga millimeetrit kombineerima.

Millised on teie vajadused ja millist eesmärki peab vannituba täitma? Vannitoad võivad olla vägagi erinevad olenevalt sellest, kas peres on lapsi, kas soovite vanni, dušši või mõlemat, või kas vannituba on mõeldud eelkõige teile endale või külalistele.

Kõigepealt mõelge hoolega läbi, mida oma vannitoalt ootate. Aluskappi ja peeglikappi saate mahutada palju asju. Teine lahendus on paigutada kaks või kolm kõrget kappi üksteise kõrvale. Otsustage, kas eelistate moodsa välimusega dušiseina või dušikabiini. Kui ruumi on küllaga, saate luua koduse spaa, paigaldades ka vanni. Mõistlik esimene samm uue vannitoa kavandamisel on joonistada selle plaan ruudulisele paberile.

Palju inspiratsiooni võib leida erinevatest sisekujundus- ja arhitektuuriajakirjadest. Ja pidage meeles: alati saate küsida abi või arvamust ka meie spetsialistidelt.

Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid