Kuidas toimub WC-poti väljavahetamine?

WC-poti vahetamise protsess on erinev sõltuvalt sellest, kas põrandamudel või seinamudel asendatakse uue samaliigilisega, või vahetatakse põrandamudel seinamudeli vastu. Lugege edasi ja saate teada, kuidas vahetamine toimub ja mida selle juures silmas pidada.

Enne WC-poti vahetamist tasub kõigepealt pidada nõu kvalifitseeritud torulukksepaga.

WC-poti põrandamudeli väljavahetamine

WC-poti põrandamudeli väljavahetamisel tuleb silmas pidada mitmeid asjaolusid.

Mudeli valimine

Kui olemasolev WC-pott on põranda külge kruvitud, tasub valida pott, mille poldiaugud on olemasolevatega kohakuti. See tähendab, et te ei pea WC-poti jaoks uusi auke puurima. Näiteks põrandaküttega vannitoas võib uute aukude puurimine olla keeruline.

Veel tuleb jälgida, kas olemasolev WC-pott on P- või S-haisulukuga. Haisuluku konstruktsioonitüübi valimisel on oluline see, kas äravool suundub põrandasse või seina. Seetõttu valige torustiku ümberehitamise vältimiseks olemasoleva torustikuga sobiv WC-pott.

Poldid või liim

WC-poti põrandale paigaldamisel on kaks võimalust – poldid või liim.

WC-poti põrandamudeli liimimine

Liimiga fikseeritava WC-poti eelised:
Ei ole vaja auke puurida
See on eeliseks põrandakütte korral.
Mustus ei saa WC-poti ja põranda vahele koguneda.
Vaadake WC-poti põrandamudeli liimimise videot siit.

WC-poti paigaldamine poltidega

Kui olemasolev WC-pott on kinnitatud poltidega, on paigaldamine lihtsam, kui valida samade mõõtmetega uus WC-pott, nii et saab kasutada samu auke.

Kuidas vahetada WC-poti seinamudelit?

Sõltumata sellest, kas on vaja vahetada WC-poti põrandamudel seinamudeli vastu või asendada seinamudel uuega, tasub pidada nõu volitatud torulukksepaga.

Üleminek WC-poti põrandamudelilt seinamudelile

Kui otsustate WC-poti põrandamudelilt üle minna seinamudelile, tuleb arvestada loputuspaagi ja WC-poti paigaldusmooduli jaoks vajaliku ruumiga. Kui olemasolevas seinas ei ole ruumi, tuleb olemasolevasse vannitoaseina ehitada boks või paigaldada lisasein. Selleks on vaja umbes 20 cm süvendit. WC-poti seinamudeli paigaldamiseks soovitab Ifö valida Geberiti Duofixi süvispaigaldusmooduli.

WC-poti seinamudeli vahetamine

WC-poti seinamudeli mõne teise mudeli vastu väljavahetamine on võrdlemisi lihtne protsess. Kui olemasolev WC-pott on Ifö toode, saab kergesti üle minna mõnele muule Ifö mudelile, sest meie WC-pottide paigaldusavad on samade mõõtmetega. Siit saate lugeda uue WC-poti seinamudeli paigaldamise kohta.

WC-poti seinamudeli vahetamine

WC-poti seinamudeli mõne teise mudeli vastu väljavahetamine on võrdlemisi lihtne protsess. Kui olemasolev WC-pott on Ifö toode, saab kergesti üle minna mõnele muule Ifö mudelile, sest meie WC-pottide paigaldusavad on samade mõõtmetega.

Siit saate lugeda uue WC-poti seinamudeli paigaldamise kohta.

Kui palju ruumi on vaja WC-poti seinamudeli paigaldamiseks?

WC-poti seinamudeli paigaldamisel tuleb arvestada ruumi suurusega. Tuleb arvestada, kas WC-poti ja loputuspaagi jaoks jätkub ruumi ning kas nende ümber jääb mugavalt liikumisruumi.

Rusikareegel on, et WC-poti ees ja kõrval peab olema vähemalt 80 cm vaba ruumi.

WC-poti seinamudeli paigaldamisel tuleb jätta ruumi ka loputuspaagi jaoks (16–20 cm) ja seinale kinnituva WC-poti jaoks. Ifö standardsete WC-poti seinamudelite sügavus on 49–53 cm.

Milline on WC-poti seinamudeli kõrgus?

Ifö soovitab WC-poti seinamudeli jaoks valida standardkõrguse 42 cm, kuigi sõltuvalt mudelist saab kõrgust muuta. Kui teil on kõndimisraskusi, saab WC-poti seinamudeli kõrgemale paigaldada, et WC-potile oleks lihtsam istuda.

Kas WC-potti saab/tohib ise vahetada?

Üldiselt saate WC-poti ise paigaldada siis, kui sellel on sama tüüpi ühendused nagu eemaldataval WC-potil. See tähendab, et ei ole vaja ise torusid paigaldada ega põrandas äravoolu ühendada. Seda peab tegema kvalifitseeritud torulukksepp. Enne alustamist võtke ühendust kohaliku paigaldajaga.

Kui otsustate olemasoleva WC-poti ise eemaldada, tuleb kindlasti sulgeda veevarustus ja tühjendada loputuspaak.

Lugege paigaldusjuhendit siit.