Ifö vannitoamööbel

Nutikad valikud hoiavad vannitoa puhtana

Nende kasulike nõuannetega muudate puhastamise lihtsamaks.

Vannitoa põhjalik puhastamine võib olla väga aeganõudev. Uut vannituba kavandades või vannitoas väikesi uuendusi tehes on õige aeg puhastamisprotsess kiiremaks ja kergemaks muuta. Mõned nutikad valikud vannitoapaigutuses ja vannitoamööblis võivad pikemas plaanis kokku hoida palju puhastamisele kuluvat aega ja vaeva.

Kogusime kokku 5 nõuannet, mis kergendavad vannitoa puhastamist.

1. Lihtne paigutus

Vannitoapaigutuse planeerimisel vältige liiga paljude servade ja nurkade tekkimist, hoidke ruumi plaan võimalikult lihtne ja avar. See muudab vannitoa puhastamise palju lihtsamaks, sest servadele ja nurkadele on raske ligi pääseda ja veelgi raskem on neid puhastada (ning sageli see ka ununeb).

Ifö vannituba

2. Ainult vajalik vannitoamööbel

Valige esmavajalikud mööbliesemed, näiteks kapid, riiulisüsteemid ja hoiuruumiga valamukapid. Nii püsib kõik organiseerituna ja ruumivajadus ei ole suur. Kandilise valamu hankimist planeerides arvestage, et nurkadesse hakkab mustust kogunema. Soovitame ümaraid vorme, mis juhivad vee otse äravooluavasse. Vannitoa puhastamist võivad hõlpsamaks muuta ka mustust hülgava glasuuriga valamud.

Vannitoamööbli ja valamute jaoks sobivad enamasti tavalised olmepuhastusained. Soovitame siiski kasutada abrasiivosakesteta tooteid, need ei kriimusta pinda ega vähenda selle läiget.

Vannitubade sarja ülevaade
Ifö vannitoamööbel

3. Paigaldage tooted seinale

Põrandale toetuva vannitoamööbli ja WC-poti asemel valige hoopis seinamudelid. Nii on põrand tühjem ja lihtsam puhastada. Soovitame esemed paigaldada põrandast vähemalt 10 cm kõrgusele, et nende alt oleks lihtsam puhastada. Suurema hoiuruumi vajaduse korral sobivad suurepäraselt seinakapid.

Ifö vannituba

4. Valige suuremad plaadid

Põrandale ja seintele valige suuremad plaadid, et vuuke oleks vähem – need on ühed kõige raskemini puhastatavad kohad. Mis on vuugitäide? See on vee, tsemendi ja liiva segu, millega täidetakse plaatide vahed. Seega väärib kaalumist suuremate plaatide kasutamine, sest nii tekib vähem vuuke. See aitab loomulikult lihtsamaks muuta ka vannitoaplaatide puhastamise.

Ifö vannituba

5. Hea ventilatsioon

Me teame, kui tüütu võib olla aja kulutamine seintelt ja nurkadest hallituse eemaldamiseks. Rääkimata sellest, et hallitus on tervisele kahjulik. Lahendus? Hoidke oma vannituba korralikult tuulutatud. See ei nõua rohkem ruumi ega vaeva:paigaldage hästi töötav ventilaator (filter ei ole vajalik, sest see takistab õhul ruumist väljumist) ning hoidke akent võimalikult tihti lahti, eriti pärast duši all käimist, et niiskus saaks väljuda.

Ifö vannituba

Elus on palju enamat, kui vannitoa puhastamine, kuid miski ei ületa särava, läikiva ja kauni vannitoa kogemust. Kui kavandate uut vannituba nullist alates või nuputate lihtsalt kergemaid lahendusi ruumi puhtamana hoidmiseks, on olemas palju suurepäraseid võimalusi.

Head puhastamist!

Hoidke oma vannituba puhtana

Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberehitusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvige meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Ifö brošüür