Vannitoa trendid meeleolulaud

Puidust vannitoasisustuse ilu

Kuidas kasutada oma vannitoas puitu

Olenemata sellest, kas tegemist on loodusliku tekstuuriga tammepuust söögilauaga või mahagonist puhvetkapiga köögis, jõuab puit üha enam meie kodudesse. Ja vannitoadki pole erand.

Aga kuidas panna puit niiskes vannitoakeskkonnas toimima? Siit saate teada, millele pöörata tähelepanu alates puidust põrandatest kuni puidust riiulite ja puidust mööblini.

Inspireerivad puiduideed vannituppa

Viimastel aastatel on puidust mööbel saavutanud Põhjamaade sisekujunduses tohutu populaarsuse – ja seda mõjuvail põhjuseil. Ükskõik, kas te eelistate peent minimalistlikku vannitoa sisekujundust või jõulist maalähedast stiili, siis kujunduse poolest on materjalivalik piiramatu.

Samas kõlab puidu niiske vannitoakeskkonnaga kombineerimine ideaalse katastroofi retseptina. Lõppude lõpuks kujutavad vannitoad endast kõikuva temperatuuri ja veepritsmete allikaid. Siit leiate mõned inspireerivad vannitoaideed, kuidas puit vannitoas toimima panna ning millal seda vältida.

Puidust põrandad: Kuidas tasakaalustada kujundus funktsionaalsusega

Vannitoakeskkonna tervislikkuse ja funktsionaalsuse säilitamise võti on õige põrandamaterjali valik.

Üldiselt tuleks vältida pehmet puitu nagu mänd ja kuusk, aga ka bambus ja kork. Need kipuvad rohkem niiskust imama ja tekib suur oht, et need ei pea märgades oludes hästi vastu. Lehtpuud nagu tiikpuu, tamm või kirss tulevad vannitoa tingimustes paremini toime.

Pidage meeles, et need nõuavad korralikku hooldust. Korralik viimistlus võib pinda teatud määral kaitsta, kuid dušist ja vannist tulevad veepritsmed võivad puidu kaitsekihti kergesti mõjutada, kui neid kohe ära ei pühita.

Alternatiivina kaaluge loodusliku õhustiku ja niiskuse ja vee vannitoa põrandasse sattumise ohu vähendamiseks loodusest inspireeritud plaate, kivipõhiseid materjale või tsementpinda.

Kui Te ei taha ikka puiduilmest loobuda, kaaluge puiduimitatsiooni, näiteks puidusarnaste plaatide kasutamist. Need võivad lisada Teie vannituppa loomulikku ilmet, olles ühtlasi täiesti niiskuskindlad ning vajades vähem hooldust.

Puidust mööbel Kuidas valida õige liik ja töötlus

Olenemata sellest, kas tegemist on pleegitatud männi, loodusliku puidu või bambusepõhiste toodetega, on looduslikule ja soojale tekstuurile, mida puit võib meie eluruumidesse tuua, raske vastu panna. Nagu puidust põrandate puhul on vannitubadelegi mõeldud puitmööbli ja sisekujunduse looduslik värvivalik lai ning sama tundlik niiskuse ja märgade keskkondade suhtes.

Alates puitriiulite ja puidust peegliraamide paigaldamisest kuni soojade ja rahulike efektide loomiseni on vastupidava vannitoa sisekujunduse puhul määrav õige puiduliigi ja töötluse valik.

Seetõttu on vannitoa puhul puitmööbli kaalumisel alati hea mõte teha vahet vahetult niiskusega kokkupuutuval mööblil (näiteks alumine kapp) ja veepritsmete ja niiskuse eest kaitstud mööblil (näiteks seinale riputatud riiulid, raamid või ehisraamid).

Ükskõik mis liiki puitmööbli vannituppa integreerimisest te unistate, vastupidava ja kauakestva vannitoa sisekujunduse nimel pidage silmas järgmist:

Õige puiduliigi valimine

Mõned puiduliigid on veega kokkupuutumise suhtes tundlikumad kui teised. Näiteks suurepärane veekindel valik on tiikpuu. Seevastu poorseid struktuure nagu männipuit on parem kasutada puidust peegliraamide või märgadest keskkondadest ohutus kauguses asuvate kappide puhul.

Valige õige töötlus

Rohke veega kokkupuutuva puitmööbli puhul kontrollige, kas puidul on töödeldud kattekiht ning kas see on veega kokkupuutumisele vastupidavuse tagamiseks korralikult töödeldud.

Mõnusa ja meeldiva tunde säilitamiseks on erinevaid viise puidust pindade veepritsmete eest kaitsmiseks. Näiteks võib puidust mööbli veekindlaks muutmise loodusliku viimistlusvahendina kasutada varem laevakerede veekindlaks muutmiseks kasutusel olnud tungpuuõli.

Tooge sisse rohkem loodust

Hoolimata sellest, kas tegemist on põrandate, mööbli või sisekujundusega, kaaluge õige puiduliigi ja töötluse määramise järel vannitoainterjööri looduslike, näiteks taimsete elementide lisamist.

Lisaks rahuliku loodusliku keskkonna tekitamisele parandavad taimed ka õhukvaliteeti. Tegelikult armastavad erinevad taimed niiskust ja imavad seda õhust loomulikul viisil suurtes kogustes.
Orhidee bambusepõhisesse taimepotti asetamine võib aidata näiteks luua mõnusa oaasilaadse õhustiku ning hügroskoopse materjali tõttu ümbritsevast õhust täiendavalt niiskust koguda.

Ükskõik millise ilme kasuks te otsustate, pole paremat aega oma võimaluste kaalumiseks ja stiili poolest kõige paremini sobiva vannitoakujunduse leidmiseks. Täpsem teave

Saabunud on aeg kaaluda vannitubade sisekujunduse puhul olulise materjalina puidu kasutamist. Kauakestva ja jätkusuutliku vannitoa jaoks on oluline põhjalikult kaaluda, kuhu puit paigutada, milline materjal Teie puhul kõige paremini sobib ning kuidas seda pikaajaliselt hooldada ja töödelda kavatsetakse.


Saabunud on aeg kaaluda vannitubade sisekujunduse puhul olulise materjalina puidu kasutamist. Kauakestva ja jätkusuutliku vannitoa jaoks on oluline põhjalikult kaaluda, kuhu puit paigutada, milline materjal Teie puhul kõige paremini sobib ning kuidas seda pikaajaliselt hooldada ja töödelda kavatsetakse.


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid