Ifö vannituba

Väike vannituba kuidas ruumi maksimaalselt ära kasutada

Väikesesse vannituppa sobivad lahendused

Põhjamaades on väikesed vannitoad üsna tavaline. Kuid väike vannituba ei tähenda tingimata, et peaks tegema järeleandmisi funktsioonides või stiilis. Nutikad panipaigalahendused võivad muuta ka kõige väikesema ruumi praktilisemaks ja tekitada vannitoas tänapäevase ja avara mulje.

Siit saate teada, kuidas väikesesse vannituppa sobivate õigete ja ruumisäästlike lahenduste abil ruumi maksimaalselt ära kasutada.

Nutikad dušilahendused väikestesse vannitubadesse

Väikeses vannitoas võib vanni paigutamine olla keeruline. Kuigi väikeste vannitubade jaoks on saadaval vannid, on dušinurgad või dušiuksed optimaalsed, kui soovite vannituppa rohkem ruumi. Kvaliteetsest klaasist käänd- ja kokkuklapitavad dušiuksed loovad avatud õhkkonna, säästes samas ruumi, kuna neid saab pärast vanni kokku voltida.

Nutikad dušilahendused väikesesse vannituppa

Väikesesse vannituppa vanni tõenäoliselt ei mahuta. Selle asemel on väikeses vannitoas suurepärane lahendus dušikabiin, dušinurk või dušiuksed. Kvaliteetsest klaasist liug- või pöörduksed loovad õhulise ja avatud interjööri ning säästavad samal ajal väärtuslikku ruumi. Mitmesuguseid suurusi ja mudeleid sirvides peaksite teadma järgmist.

- Dušikabiin moodustab tavaliselt ühe terviku, millel on mugavad liuguksed, ja seda saab lihtsasti paigaldada reguleeritavate jalgadega dušialusele.

- Dušinurk dušiseinad saab kinnitada vannitoa mistahes väikese nurga seinte külge. Dušinurgal on enamasti kaarjad või sirged uksed, mida saab duši kasutamise ajaks magnetriba abil tihedalt sulgeda ja, kui dušši parajasti ei kasutata, siis avada nii sisse- kui ka väljapoole.
- Dušiuksed: ühe dušiukse saab kinnitada seina külge ja see mahub ka kõige väiksemasse ruumi. Kui otsustate valida dušiukse, siis võtke niisugune, mille saate pärast duši kasutamist seina vastu lükata. Veenduge, et nii dušinurgal kui ka dušiustel on kergitavad hinged, nii et neid saaks põrandat kriimustamata avada ja sulgeda. Lugege täpsemalt, kuidas leida kõige parem dušilahendus.

Ifö dušš

Takistuseta liikumine väikeses vannitoas

Valamu valik mõjutab suuresti seda, kuidas on vannitoas võimalik liikuda. Ideaaljuhul soovite, et vannitoas ei oleks ohtlikke esemeid, mille vastu võib end ära lüüa. Samas peaks valamu olema piisavalt suur, et leiduks ruumi seebile ja muudele hügieenivahenditele.

Seetõttu võib väikeses vannitoas olla suurepärane lahendus asümmeetriline nurgavalamu või väike valamu, mis on spetsiaalselt tehtud nii, et võtab võimalikult vähe ruumi. Seinale kinnitatuna loob see takistuseta keskkonna, mis võimaldab ka kõige väiksemas vannitoas sujuvalt ringi liikuda.

Ifö vannituba

Kombineerige valamu mugavate panipaigalahendustega.

Valamuid on mitmesuguse vormi ja stiiliga. Võimalusi uurides heitke pilk ka valamu alla paigaldatavatele integreeritud panipaigasüsteemidele.


Aluskappi valides veenduge näiteks, et see sobiks täpselt teie valamuga. Valamu ja kapi ühendamisega harmooniliseks tervikuks saate mugava koha hügieenivahendite jaoks ning annate vannitoale elegantse, puhta ja korrastatud väljanägemise.

Täiustage panipaiku väikeses vannitoas

Kui kavandate panipaiku väikeses vannitoas, siis vältige vannitoa põrandale toetuvat mööblit. Selle asemel vaadake vannitoa seinu ja otsige kohti, mida saaks kasutada seinale kinnitatava kapi või panipaigasüsteemi jaoks.

Sügavuses kaotatu võidate kõrguses. Kas ruum WC-poti kohal on ära kasutatud? Kas valamukapi sahtlite ja muu mööbli vahel on piisavalt ruumi? Ehk on valamu kõrval täiendavaks hoiukohaks ruumi kitsale ja kõrgele kapile.

Lõpuks pöörake tähelepanu detailidele. Vajutusega avatav mehhanism on suurepärane võimalus säästa viimaseid sentimeetreid vaba ruumi, mille tavaliselt hõivavad käepidemed. Peale selle on ruumi säästmiseks võimalik kasutada sellist praktilist lahendust, nagu kapi sisse ehitatud peegel või pistikupesa.

Seinale kinnitatav mööbel võimaldab rohkemat kui üksnes väikese vannitoa ruumi maksimaalset ärakasutamist. See muudab lihtsamaks ka puhastamise, sest iga väikseimgi nurk on kergemini ligipääsetav ja põrand paremini nähtav.

Ifö vannitoamööbel

Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Ifö brochure

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid