Ifö
Ifö jätkusuutlikud lahendused vannitoas

Kestlikuma vannitoa loomine

Lihtsad viisid veetarbimise vähendamiseks

Kas teadsite, et vannituba on majapidamises üks kõige ressursinõudlikumaid ruume?

Kuna me saame oma keskkonnajalajäljest ja ressursside tarbimisest üha teadlikumaks, on vannituba kodu keskkonnamõjude hindamiseks suurepärane lähtekoht.

Siit saate teada, kuidas luua ressursitõhus vannitoakeskkond tavapärast vannitoa rutiini ja mugavust kahjustamata.

Lihtsad viisid veekulu kokkuhoidmiseks

Kas teate, kui palju vett Teil iga päev kulub? Euroopas kulub iga päev olmetarbimiseks keskmiselt 144 liitrit puhast vett inimese kohta . Seda on peaaegu kolm korda rohkem kui inimese põhivajaduste rahuldamiseks kehtestatud veevajadus.

Kestlikuma tuleviku nimel pole meil pääsu vannitoa ressursitõhusamaks muutmisest. Hea on, et see polegi nii raske kui arvata võiks. Märkimisväärset osa meie veetarbimisest saab vähendada lihtsalt oma igapäevaseid harjumusi muutes ja vannitoa seadmed jätkusuutlikumate vastu välja vahetades.

Siit saate teada, kuidas vähendada igapäevast veekasutust ja luua kestlikum vannituba.

Tarbige vett nutikalt

Dušid tekitavad 20% meie majapidamise veekulust. Keskmiselt käiakse duši all 8 minutit päevas, mille käigus liigub läbi torude 12 liitrit vett minutis. See on 96 liitrit vett ühe duši all käigu kohta.

Duši all käimise aega ja sagedust vähendades on võimalik oluliselt vähendada veekulu, rääkimata kanalisatsiooni voolavast seebi ja muude vedelike kogusest.

Aga mis siis, kui te käitutegi juba nii tõhusalt kui võimalik? Kaaluge vannitoaseadmete väljavahetamist nende vett säästvate esemete vastu.

Vee kokkuhoidmine vähese vooluhulgaga dušisüsteemidega

Tänapäevased vett säästvad dušisüsteemid võivad vee ja energia kokkuhoidu oluliselt mõjutada.

Uusimad vähese veevooluga dušimudelid on spetsiaalselt välja töötatud vee paremat kokkuhoidu silmas pidades, võimaldades reguleerida veevoolu ilma meeldivat dušielamust kahjustamata.

Vähese vooluga mudelisse investeerimist kaaludes pöörake kindlasti tähelepanu voolukiirusele ja valitava vett kokkuhoidva dušiotsiku tüübile.

  • Vooluhulga kontrollimine: Vee vooluhulka mõõdetakse liitrites minuti kohta. Vastavalt Euroopa Keskkonnaametiandmetele on enne 1992. aastat ehitatud duššidest väljuva vee hulk 18-20 liitrit minutis. ja isegi tänapäevaste dušisüsteemide voolukiirus võib olla 15-20 liitrit minutis.

Seevastu võivad vett kokkuhoidvad dušid alandada vee voolukiiruse 8-9 liitrini minutis, vähendades veekulu rohkem kui poole võrra.

  • Leidke sobiv tüüp: Võib-olla tekib teil küsimus, kuidas saab dušiotsik vee voolukiirust poole võrra vähendades õiget veesurvet saavutada. Põhjus on lihtne: Kõik seisneb tõhususes.

Vähese vooluga dušiotsikute puhul kasutatakse kahte peamist tehnoloogiat: aereerivad ja laminaarse vooluga dušiotsikud. Kui aereerivates dušiotsikutes moodustub täiendavate õhujugade veega segamise abil veeudu, siis laminaarse vooluga dušiotsikutes suurendatakse veesurvet tugevate veejugade ükshaaval moodustamise abil.

Enne mingi mudeli kasuks otsustamist tutvuge kindlasti toote alase teabega ja pöörake tähelepanu oma järgmise duši voolukiirusele. Uuendamine mõjub kindlasti hästi veekasutusele ja tarbimiskuludele.


1. Kontrollige vähese voolu tehnoloogia olemasolu

Vähese vooluga WC-potid on mõeldud tagama väiksema vajamineva veehulga juures suuremat loputusvõimet.

Näiteks kahesüsteemse vett säästva WC-poti mudelid võivad vähendada veekulu 9 liitrilt loputuse kohta 3 liitrini loputuse kohta.

Tegelikult on võimalik kõige uuemate saadaolevate Rimfreeâ vähese vooluga WC-pottide mudelite veekulu alandada 6/3 liitrilt 4/2 liitrini loputuskorra kohta, vähendades veekulu 50%.

2. Kontrollige materjalide kestlikkust

Valige ajatud tooted ja pöörake tähelepanu kvaliteedile. Kui soovite olla kindel, et raha on hästi kulutatud, investeerige kestma mõeldud kvaliteetsetesse toodetesse.

See tähendab ühtlasi endale materjalide ja varuosade kättesaadavuse selgeks tegemist. Tänapäevaste kvaliteetsete WC-pottide kujundus võimaldab parandada WC-potti paindlikult hõlpsasti paigaldatavate varuosade abil. Sellega hakkate edaspidi oma kulutusi ja väärtuslikke loodusressursse kokku hoidma.

3. Kontrollige puhastamise lihtsust

Kas te olete üldse mõelnud oma vannitoaseadmete puhastatavusele?

Kaaluge mustusele ja baktereile peidupaika pakkuva siseservata WC-poti või katlakivi ja mustuse kogunemist vältiva ümara kujuga kraanikausi ostmist.

Vannitoa pikaajalise toimivuse tagamiseks vajavad seadmed korralikku hooldust. Hõlpsasti puhastatavate lahendustele keskendumine võib aidata sääta märkimisväärselt aega ja vaeva, hoides vannitoa puhtana. Veelgi tähtsam on see, et nii väheneb tugevatoimeliste keskkonda kahjustavate kemikaalide kasutamise vajadus, ühtlasi püsib vannituba veel paljude aastate vältel värske ja sama hästi kui uuena.


Veevarude kaitse on üks meie aja põletavamaid teemasid. Igapäevaelus tarbitava veehulga vähendamine võib aidata vähendada energiatarbimist ning viia meid jätkusuutlikuma tuleviku poole.

Jälgige iga päev, et te oleks oma veetarbimisest teadlik ja tehke oma tarbimise puhul kindlaks ressursimahukad allikad. Juba jätkusuutlikumate materjalide ja nutikate süsteemide valimine võib aidata arvukalt loodusressursse säästa ja vannitoaseadmete kasutusiga pikendada. See aitab leida vannitoas keskkonnasõbralikumad seadmed ja teha valik nende kasuks.

Tutvuge keskkonnasõbralikumate jätkusuutlikumaid lahendusi luua aitavate vannitubadega.

Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!


Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid