Ifö
Ifö valamud

vannitoa valamused:

milline stiil on sinule õigus?

Vabaltseisvad valamud ja aluskapiga valamud

Valamu võib oluliselt mõjutada vannitoa üldist esteetilist ilmet. Valamu disain võib olla klassikaline, funktsionaalne või minimalistlik. See võib vannitoapaigutusele anda ka viimase ekstravagantse lihvi.

Peale kujunduse on valikus tohutu hulk mudeleid, vorme ja materjale. Siit saate teada, kuidas leida vannituppa õige valamu.

1. Vaadake oma vannitoapaigutust

Alustuseks vaadake üle vannitoa üldised näitajad ja mõõtmed.

Valamu valimisel võib otsustavaks osutuda vannitoa suurus. Väikeses vannitoas kaaluge seinale paigaldatava nurgavalamu või spetsiaalselt väikese vannitoa jaoks disainitud valamu valimist. Nii vabastate väärtuslikku ruumi valamu ümber ja all.

Suuremas vannitoas on eri vormi ja tüüpi valamu valikul rohkem mänguruumi. Alates kapiga integreeritud valamutest kuni vabaltseisvate valamuteni – siit leiate kõige olulisemad omadused.

Seinale kinnitatav valamu

Paljud meist peavad vannitoas kõige olulisemaks seda, et raseerimise või meikimise ajal saaks peegli lähedal seista või et valamukapi all oleks lapsele lisaaste valamuni ulatumiseks.

Seinale kinnitatav valamu annab lisaruumi, mis võimaldab peeglile ja valamule lähemale seista nii, et labajalad jäävad valamukapi alla. Sinna saab ka paigutada lisaastme.

Selline valamu kinnitatakse tavaliselt seina külge või integreeritakse seinale kinnitatava valamukapiga ning valida saab sobiva paigalduskõrguse.

Vabaltseisev valamu

Vabaltseisva valamu saab kinnitada otse põrandale või integreerida valamukapiga, mis ulatub valamust põrandani.

Kuigi põranda külge kinnitatavad valamukappe on saadaval erinevas suuruses, hõivavad need siiski rohkem põrandapinda ja nii võib ruum paista väiksem.

Seetõttu pöörake kindlasti eriti tähelepanu vannitoa mõõtmetele ja vabaltseisva valamu visuaalsele muljele.

2. Leidke õige kuju

Kui olete leidnud vannitoa mõõtmete jaoks sobivat tüüpi valamu, tuleb otsustada õige vorm ja suurus.

Väikese vannitoa jaoks võite valida spetsiaalselt ruumisäästlikuks kujundatud väikeste valamute hulgast. Enamiku mudelite jaoks on olemas spetsiaalselt valamu suuruse ja kujuga sobivad kapid, mistõttu tasub täiendava panipaiga saamiseks kaaluda väikese valamukapi lisamist.

Kui peres on mitu liiget, võib juhtuda, et peate hommikuste toimingute ajal jagama vannituba mitme inimesega. Vannitoa suurusest olenevalt kaaluge kahe valamu valimist. Sel moel saate tekitada rohkem ruumi ja vähendada igapäevaste vannitoatoimingute käigus tekkivat saginat valamu ümber.

3. Pöörake tähelepanu glasuurile ja pinnatöötlusele

Enamik meist soovib, et vannitoa puhastamiseks kuluv aeg oleks võimalikult lühike. Seetõttu on äärmiselt oluline valamu iga mudeli, suuruse või vormi jaoks valida õige glasuur, mis vähendab puhastamiseks kuluvat aega kohe esimesest korrast alates.

Enamik valamuid on keraamilisest materjalist ning kergesti puhastatav glasuur (nt Ifö Smart) sulgeb keraamilise pinna mikroskoopilised poorid, tagades kõva ja sileda pinna. Nii on pind paremini mustuse ja kulumise vastu kaitstud.


Olenemata sellest, kas otsite ruumisäästlikku väikest valamut või peresõbralikku integreeritud lahendust, on äärmiselt oluline pöörata tähelepanu õigele mudelile, suurusele, vormile ja glasuurile.

Oma vannituppa täiuslikult sobiva lahenduse leidmiseks pange kindlasti paika oma prioriteedid ja uurige pakutavaid võimalusi põhjalikult.


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!