Kas teie WC-pott on P- või S-haisulukuga?

S- ja P-haisulukud kujutavad endast kahte erinevat haisuluku tüüpi, mis väldivad kanalisatsioonihaisu vannituppa tungimist. Kõik WC-potid on varustatud haisulukuga. S- ja P-haisuluku vaheline erinevus seisneb luku konstruktsioonis.

Põrandale paigaldatavate WC-pottide väljavahetamisel tuleb võtta arvesse S- ja P-haisulukku. Kui praegune WC-pott on P-haisulukuga, peab uus pott olema P- või universaalhaisulukuga. Kui praegune WC-pott on S-haisulukuga, peab uus olema samuti S-haisulukuga.

S-haisulukk

S-haisulukk on horisontaalse S-tähe kujuline, mille korral äravoolutoru suundub vertikaalselt alla. S-haisuluku korral suundub äravoolutoru otse põrandasse, kuid WC-pott võib olla erineva välimusega, sõltuvalt sellest, kas pott on sisseehitatud, suletud või avatud S-haisulukuga. Vaadake allolevat illustratsiooni ja võtke arvesse, et mida siledam/kaetum pind valitakse, seda lihtsam on puhastamine.

P-haisulukk

P-haisuluku korral, mida nimetatakse sageli universaalhaisulukuks, suundub äravoolutoru horisontaalselt taha. P-haisuluku korral suundub äravoolutoru poti taha, mistõttu saab selle juhtida otse seina. See haisulukk võimaldab ühtlasi suuremat paindlikkust ja seda saab kasutada ka põrandapõlvede või parem-/vasakpoolsete äravooluühendustega.