Kui vannitoa äravool haiseb

Vannitoa äravoolu haisemisel on kaks peamist põhjust.

1. Haisulukus ei ole piisavalt vett

Haisulukk on mõeldud kanalisatsioonist tuleva haisu vannituppa levimise takistamiseks. Haisuluku toimimiseks peab selles olema vett, sest vesi takistabki kanalisatsioonist haisu levimist.

Kui haisulukuga äravoolu regulaarselt ei kasutata, aurab vesi haisulukust ära. Nii tekib otsene läbipääs kanalisatsiooni. Äravoolust tuleva haisu kõrvaldamiseks kontrollige, kas haisulukus on vett.

Dušinurgas võib valada haisulukku mõne liitri vett. Kui WC-potist tuleb kanalisatsioonihaisu, võib seda loputada ja täita haisuluku uuesti veega.

2. Bakterid

Kuigi äravoolul on rest, mis on mõeldud karvade, mustuse ja sagedaste seebijääkide kogumiseks, tuleb sellest alati midagi läbi. Kõik, mis läheb läbi resti, koguneb haisulukku. See tagab bakteritele kasvupinna, mille tagajärjeks võib olla duši äravoolust tulev hais.

Lahendus on lihtsalt resti alt haisuluku puhastamine. Haisulukku kogunenud mustus tuleb eemaldada. Selleks võib näiteks haisulukku dušiga loputada.

Kui haisulukk on puhas, tasub seda bakterite kasvu peatamiseks puhastada Rodaloni, mõne muu desinfitseerimisvahendi või keeva veega.

Haisulukust tuleva haisu vältimiseks tuleb rest iga kord pärast duši kasutamist karvadest puhastada.

Juuksepüüdja ​​puhastamine

Ifö Showerama dušikabiinil on mugav juuksepüüdja, mis takistab juuste sattumist äravoolusüsteemi. Youtube'i video näitab, kui lihtne on juuksepüüdjat puhtana hoida.