Vannitoa trendid meeleolulaud

Inspireerivad vannitoaideed ja värvitrendid

Mis värvid vannituppa?

Nagu paljud meist veetsite tõenäoliselt Teiegi 2023. aastal parema osa ajast oma kodu uuendades. See oli eeskätt aasta, mil mõistsime kõik hea kujundusega ja külalislahkes ruumis elamise hüvesid.

Kui asi on vannitoas, siis see ruum kodus, mis on mõeldud üksinda lõõgastumiseks, olgu tegemist värskendava hommikuse duši või sooja vanniga päeva lõpus, võib õige värvipaleti valimise korral Teie meeleolu oluliselt mõjutada.

Niisiis, kui Te ei tea, mida ja kus värskendada, heidame pilgu Põhjamaade peamistele värvitrendidele, mis aitavad otsust langetada. Kuna on teada, et kõige kergemini saavutatava, kuid ometi šiki vannitoa inspiratsiooniideesaamiseks peaksime suunama oma kujutlusvõime põhja poole.

Värvitrend 1: Põhjamaine loomulik ilme

Inimestel mõtlevad vannitoa planeerimisel ikka eelkõige kestlikkusele. Järgnevail aastail võime näha tõusuteel sooje liivakarva, rahulikke rohelisi ja puitu meenutavaid pruune toone.

Aga ettevaatust: Kui värv on ümbritsetud mattide või läikivate keraamiliste pindadega, võib see mõjuda teistmoodi. Seetõttu ärge unustage enne uue seinavärvi valimist arvesse võtta kogu vannitoa planeeringut ja küsida endalt, millised sisustuselemendid ja keraamilised pinnad võiksid vannitoa värvitoonitäiendada.

Eriti Põhjamaades võib suurepäraseks valikuks osutuda heledam ja valgusrikkam planeering koos seinavärvi ja muude esemete vaheliste puhaste kontrastidega. Looduslikud materjalid nagu puit või looduskivi toimivad eriti hästi pehmete liivakarva varjundite või roheliste toonidega.

Kaaluge valge seina ja helehalli dušikardina kõrvale paigutatud meisterlikult valmistatud puidust kappe või tumerohelise seina ette asetatud bambusest, rustikaalsest puidust või liivakivist dekoratiivelemente.

Ifö vannituba

Värvitrend 2 Põhjamaine elegantne ilme

Põhjamaine disain tähendab kõigi asjade minimalistlikuna hoidmist ja see trend jätkub pärast tormilist 2020. aastatki. Lihtsama ja elegantsema ilme valimise korral võib hall seinavärv olla Teie jaoks õige värvitrend .

Kui helehallid toonid sobivad suurepäraselt pehme, minimalistliku õhustiku loomiseks, aitavad tumedamad hallid toonid anda elegantse ilme, eriti kui neid kombineerida tumedate ja mati värviga kraanikausside või dušisüsteemidega.

Kui soovite lisada oma vannituppa veidi värvi, sobib halli värvi sein jõuliste, tugevate värvidega detailide abil loomingulisuse väljendamiseks.

Mõelge akna juures asuvale sinisele taimevaasile või värvikirevale kunstiteosele, mis täidab osa hallist seinast. Väikesed ja värvilised esemed aitavad lisada mängulusti, hoides samas üldkujunduse elegantsena.

Ifö vannituba

Fookus kestlikule mööblile

Olenemata sellest, millise ilme te otsustate valida, investeerige kindlasti esemetesse, mis püsivad kenana aastaid ega hakka kohe kuluma.Põhjamaine disain seisneb eelkõige kauakestva ja vastupidava mööbli valmistamises.

Looduslikest materjalidest nagu heledast puidust valmistatud vannitoamööbli ja kestlike sisustuselementide valimise tulemuseks võib olla loomulik ja samas elegantne vannitoakujundus.Samuti tähendab see liigsetest kaunistuselementidest või ebavajalikest lisanditest loobumist. Põhjamaade trende järgides on oluline meid ümbritsevat ruumi hästi ära kasutada ning mõne täienduse lisamine läbi mõelda.

Ifö mööbel

Laske loodus sisse

Lõppude lõpuks on aasta jooksul, mil inimesed on kas siseruumides kinni olnud või looduses jalutamas käinud, koduomanikud loodust tuppa toomas, täites oma kodud lehttaimedega. Ja see hõlmab kindlasti ka vannituba.

Soovitame vältida kuivemat kliimat eelistavaid sukulente ning valida selle asemel bambused, eukalüptid ja orhideed. Need taimed naudivad niiskes keskkonnas elamist ning on soojematele ja külmematele temperatuuridele vastupidavamad.

Niisiis, kuigi me ootame aega, kui oleme vähem toas lõksus, oleme enam kui kindlad, et hoolikalt kujundatud ja külalislahke kodu ilu on püsiv. Ning me usume, et pole paremat aega vannitoa inspiratsiooniideedesse süvenemiseks ja vannitoale ajatu ilme andmiseks.

Ifö vannituba

Niisiis, kuigi me ootame aega, kui oleme vähem toas lõksus, oleme enam kui kindlad, et hoolikalt kujundatud ja külalislahke kodu ilu on püsiv. Ning me usume, et pole paremat aega vannitoa inspiratsiooniideedesse süvenemiseks ja vannitoale ajatu ilme andmiseks.

Kas olete valmis neid värvitrende oma uude vannituppa tooma?


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Ifö brochure

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid