Millist tüüpi Ifö WC-pott mul on?

Kui arve või kasutusjuhend ei ole alles või WC-poti mark ei ole üles kirjutatud, võib olla keeruline välja selgitada, mis tüüpi WC-pott teil on. Võib-olla olete kolinud uude kohta, kus olemasolev WC-pott ei ole teie valitud. Õnneks on võrdlemisi lihtne teada saada, milline on olemasoleva Ifö WC-poti mudel.

Piisab vaid loputusnupu vaatamisest. Sageli on tootja nimi loputusnupule märgitud. Kui tegemist on Ifö WC-potiga, saab loputusnuppu võrrelda meie tootekataloogi mudelitega. Loputusnupp on nimetatud WC-poti mudeli järgi.

Meie loputusnupud leiate siit.

Ifö Cera lülitusklahv kahesüsteemne loputus
Ifö Cera
Ifö Sign lülitusklahv kahesüsteemne loputusele
Ifö Sign
Ifö Spira lülitusklahv kahesüsteemne loputus
Ifö Spira
Ifö Spira WC-juhtseade elektroonilise loputuskäivitusega, akutoide, kahesüsteemne loputus, puutevaba
Ifö Spira

Kuidas WC-potti vahetada?

Olenevalt sellest, millise WC-poti vastu te vana WC-poti välja vahetate, tuleb mõned asjad endale selgeks teha. Siin on mõned soovitused.

Enne uue WC-poti otsimist tuleb välja selgitada olemasoleva WC-poti kaubamärk ja mudel. Paigaldamine võib olla lihtsam, kui valida WC-pott, mille suurus vastab olemasoleva WC-poti suurusele. Päris uue mudeli valimise või põrandamudelilt seinamudelile ülemineku korral tuleb paigaldamine põhjalikumalt läbi mõelda.

  • Kas uus WC-pott on samade mõõtmetega kui vana?
  • Kas haisulukk on sama tüüpi?
  • Kas on vaja uut torustikku?
  • Kas äravool peaks paiknema teistmoodi?
  • Kas poldiaukude asukoha määramisel tuleb arvestada põrandaküttega?
  • Kas liimitav WC-pott katab olemasolevad poldiaugud?
  • Kas lähete WC-poti põrandamudelilt üle seinamudelile?

Enne vannitoa renoveerimist tasub nõu pidada kvalifitseeritud torulukksepaga. Mõnikord võib uue vannitoaga seotud soovide täitmine olla keerulisem kui te esialgu arvasite.

Millal tuleks olemasolev WC-pott välja vahetada?

Pole olemas reegleid selle kohta, millal WC-pott tuleks välja vahetada. Kuid tavaliselt on olemasoleva WC-poti väljavahetamiseks neli põhjust. Kõige tavalisemad põhjused on kahjustunud WC-pott või vannitoa renoveerimine. Teine põhjus võib olla, et soovite keskkonnahoidlikuma WC-potiga vett säästa.

WC-pott on kahjustunud

Olemasoleval WC-potil võib olla loputusvesi voolama jäänud või mõni muu kahjustus. Kui loputuspaagist katlakivi eemaldamine, lekkiva tihendi või väljavooluventiili vahetamine ei aita, võib lahenduseks olla WC-poti väljavahetamine. Pidage nõu kohaliku torulukksepaga, kes aitab välja selgitada, kas on tõesti aeg WC-pott välja vahetada.

Kui teil on vaja uut WC-potti, saab selle valimise kohta lugeda siit.

Vannitoa renoveerimine

Enamasti vahetatakse WC-pott välja vannitoa renoveerimise korral. Kui tegemist on WC-poti põrandamudeliga, vahetatakse see enamasti välja seinamudeli vastu. Põhjuseks on asjaolu, et WC-poti seinamudeli ümbrust on lihtsam puhastada. Teine põhjus seinamudeli valimiseks on vannitoas ruumi säästmine.

Lihtsam juurdepääs

Ifö WC-poti tavaline kõrgus on 42 cm (ilma prill-lauata). Peale selle on Iföl ka 46 cm kõrgune mudel (mõõtmed on ilma prill-lauata). Enamiku inimeste jaoks on WC-poti ülemise serva mugav kõrgus 42 cm, kuid kõrgel mudelil on eelised kõndimisraskuste korral, sest potile istumine on lihtsam. Lisatoe tagamiseks saab paigaldada ka käetoed.

Vee säästmine

Teine WC-poti väljavahetamise levinud põhjus on vanemate WC-pottide suurem veekulu. Vanemate WC-pottide korral võib kuluda kuni 12 liitrit vett loputuskorra kohta. Uued WC-potid on väga vett säästvad, mis on kasulik nii keskkonnale kui veearvele.

Kõikidel Ifö WC-pottidel on suur ja väike loputus, milles kasutatakse vastavalt 4 või 2 liitrit vett. Seega saab vana WC-poti väljavahetamisega palju säästa.