Millist tüüpi Ifö WC-pott mul on?

Kui arve või kasutusjuhend ei ole alles või WC-poti mark ei ole üles kirjutatud, võib olla keeruline välja selgitada, mis tüüpi WC-pott teil on. Võib-olla olete kolinud uude kohta, kus olemasolev WC-pott ei ole teie valitud. Õnneks on võrdlemisi lihtne teada saada, milline on olemasoleva Ifö WC-poti mudel.

Piisab vaid loputusnupu vaatamisest. Sageli on tootja nimi loputusnupule märgitud. Kui tegemist on Ifö WC-potiga, saab loputusnuppu võrrelda meie tootekataloogi mudelitega. Loputusnupp on nimetatud WC-poti mudeli järgi.

Meie loputusnupud leiate siit.

Kuidas WC-potti vahetada?

Olenevalt sellest, millise WC-poti vastu te vana WC-poti välja vahetate, tuleb mõned asjad endale selgeks teha. Siin on mõned soovitused.

Enne uue WC-poti otsimist tuleb välja selgitada olemasoleva WC-poti kaubamärk ja mudel. Paigaldamine võib olla lihtsam, kui valida WC-pott, mille suurus vastab olemasoleva WC-poti suurusele. Päris uue mudeli valimise või põrandamudelilt seinamudelile ülemineku korral tuleb paigaldamine põhjalikumalt läbi mõelda.

  • Kas uus WC-pott on samade mõõtmetega kui vana?
  • Kas haisulukk on sama tüüpi?
  • Kas on vaja uut torustikku?
  • Kas äravool peaks paiknema teistmoodi?
  • Kas poldiaukude asukoha määramisel tuleb arvestada põrandaküttega?
  • Kas liimitav WC-pott katab olemasolevad poldiaugud?
  • Kas lähete WC-poti põrandamudelilt üle seinamudelile?

Enne vannitoa renoveerimist tasub nõu pidada kvalifitseeritud torulukksepaga. Mõnikord võib uue vannitoaga seotud soovide täitmine olla keerulisem kui te esialgu arvasite.

Millal tuleks olemasolev WC-pott välja vahetada?

Pole olemas reegleid selle kohta, millal WC-pott tuleks välja vahetada. Kuid tavaliselt on olemasoleva WC-poti väljavahetamiseks neli põhjust. Kõige tavalisemad põhjused on kahjustunud WC-pott või vannitoa renoveerimine. Teine põhjus võib olla, et soovite keskkonnahoidlikuma WC-potiga vett säästa.

WC-pott on kahjustunud

Olemasoleval WC-potil võib olla loputusvesi voolama jäänud või mõni muu kahjustus. Kui loputuspaagist katlakivi eemaldamine, lekkiva tihendi või väljavooluventiili vahetamine ei aita, võib lahenduseks olla WC-poti väljavahetamine. Pidage nõu kohaliku torulukksepaga, kes aitab välja selgitada, kas on tõesti aeg WC-pott välja vahetada.

Kui teil on vaja uut WC-potti, saab selle valimise kohta lugeda siit.

Vannitoa renoveerimine

Enamasti vahetatakse WC-pott välja vannitoa renoveerimise korral. Kui tegemist on WC-poti põrandamudeliga, vahetatakse see enamasti välja seinamudeli vastu. Põhjuseks on asjaolu, et WC-poti seinamudeli ümbrust on lihtsam puhastada. Teine põhjus seinamudeli valimiseks on vannitoas ruumi säästmine.

Lihtsam juurdepääs

Ifö WC-poti tavaline kõrgus on 42 cm (ilma prill-lauata). Peale selle on Iföl ka 46 cm kõrgune mudel (mõõtmed on ilma prill-lauata). Enamiku inimeste jaoks on WC-poti ülemise serva mugav kõrgus 42 cm, kuid kõrgel mudelil on eelised kõndimisraskuste korral, sest potile istumine on lihtsam. Lisatoe tagamiseks saab paigaldada ka käetoed.

Vee säästmine

Teine WC-poti väljavahetamise levinud põhjus on vanemate WC-pottide suurem veekulu. Vanemate WC-pottide korral võib kuluda kuni 12 liitrit vett loputuskorra kohta. Uued WC-potid on väga vett säästvad, mis on kasulik nii keskkonnale kui veearvele.

Kõikidel Ifö WC-pottidel on suur ja väike loputus, milles kasutatakse vastavalt 4 või 2 liitrit vett. Seega saab vana WC-poti väljavahetamisega palju säästa.