Ifö vannituba

Ruum enda jaoks

Muutke vannituba isikupäraseks

Liiga tihti mõtleme vannitoast kui praktilisest ruumist, mida tavaliselt jagatakse teiste pereliikmetega ja mida kasutatakse iga päev palju kordi.

Paljudele meist on sellest saanud aga midagi enamat kui praktiline ruum. Meie vannitoad ei ole enam lihtsalt kohad, mida kasutada üksnes vajaduse korral.

See on koht, kus viibida. Tegelikult veedab täiskasvanud inimene elu jooksul vannitoas keskmiselt 416 päeva. See on rohkem kui aasta meie elust. Miks siis mitte võtta sellest ajast maksimum?

Siit leiate juhised, kuidas samm-sammult teha vannitoast ruum enda jaoks.

Luksuslik vannituba

Võib olla kodus see üks koht, kus soovite end tunda hellitatuna ja luksuslikult. Kui praegune vannitoakujundus seda olemust ei peegelda, on aeg muudatusteks.

Tippdisaini ideed, näiteks vabaltseisvad vannid või ruumikad valamukapid, ei ole Põhjamaade tüüpilises väikeses vannitoas just lihtsasti teostatavad.

Õnneks võivad luksusliku tunde anda ka kvaliteet ja funktsionaalsus.

Mõelge luksusele, mida pakub anduritehnoloogia (vähem näpujälgi detailidel, näiteks lülitusplaatidel) või täiuslik vannitoavalgustus, mis on piisavalt hele hommikusteks toiminguteks, kuid loob ka lõõgastava õhkkonna aja mahavõtmise hetkedeks.

Põhjamaadest inspireeritud disain

Skandinaavialik esteetika võib lisada kaasaegsele vannitoale lihtsat elegantsi ja stiili: armastus neutraalsete toonide, puhaste joonte, funktsionaalsete elementide ja looduse koju laskmise vastu. Põhjamaade kaasaegne vannituba näeb välja järgmine:

Looduslikud elemendid – Puit on levinud materjal, kuna see aitab luua kauni vannitoakujunduse ja lõõgastava keskkonna. Kaaluge puitpõrandaid ja -kappe, aga ka bambusest tarvikuid, nagu matid, organiseerijad ja pesukorvid.

Palju taimi – ärge unustage kaunistada ruumi tonnide rohelustega, korjates taimi, mis taluvad niisket keskkonda – orhideed ja bambused on meie parimate valikute hulgas.

Hästi läbimõeldud tualetid – pole kahte ühesugust tualetti ning hästi läbimõeldud tualettruum on silmale ilusam ning seda on lihtsam puhastada ja hooldada. Valige seinale riputatav või servadeta tualett, et olla eriti šikk ja hügieeniline.

Traditsiooniline vannituba

Mugav mööbel ja säravad pinnad toovad vannitoakujundusse ja igapäevasesse rutiini ajatut klassikalist elegantsi.

Kombineerige sinise, pruuni või halli sügavamaid toone antiikstiilis mööbliga või lisage dekoratiivseid elemente, näiteks puidust vannitoamööblit.

Sobiv klassikalise kujunduse ja dekoratiivsete detailide kooslus loob lõõgastava õhustiku, mida kindlasti naudite kiire päeva lõpus.

Modernne vannituba

Voolujoonelised vormid ja neutraalsed värvitoonid on iseloomulikud paljudele modernsetele vannitubadele.

Peene minimalistliku ilme loomiseks keskenduge puhastele ja liigsete lisanditeta detailidele. Õige mööbli ja sanitaarseadmete leidmiseks on alati hea hoida silm peal vannitoakujunduse uusimatel moesuundadel.

Näiteks sisustusalase veebiajakirja Houzz järgi on modernse vannitoa põhitunnusteks seinale kinnitatavad valamukapid, klaasist dušikabiinid, vabaltseisvad vannid ja moodsad raamita peeglid.

Peale selle loovad uuenduslikud konstruktsioonilahendused (nt seinale kinnitatavad WC-potid, kapid ja valamud ning nüüdisaegsed puutevabad lülitusplaadid) elegantse ja korrastatud mulje teie vannitoas ja ka teie meeltes.


Disain vannitoad kõigile

Aeg-ajalt vajame kõik kohta enda jaoks – lõõgastumiseks, uue energia saamiseks, uue päeva alustamiseks või teguderohke päeva lõpetamiseks. Miks siis mitte muuta vannituba selleks kohaks?

Vajate ruumi enda jaoks?


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid