Ifö vannituba

Vannitoa seinakattematerjalid

Vannitoa seinad millised on valikud?

Vannitoa seinte viimistlemiseks on erinevaid valikuvõimalusi puitpaneelidest keraamiliste plaatide ja spetsiifiliste paigalduslahendusteni, näiteks veekindlate materjalide kasutamisega.

Uurige, kuidas sellised materjalid, nagu plaadid ja puit, lisavad vannitoale funktsionaalsust ja annavad uue ilme.

Inspireerivad vannitoaideed: vannitoa seinakatte neli kõige levinumat materjali

Suur osa vannitoasisustusest puutub aastate jooksul kokku vee ja niiske õhuga ning mööbli ja muude sisustusmaterjalide veekahjustused on tavaline nähtus.

Materjalide ja pindade seisukorra halvenemise vältimise ning veepritsmete mõju vähendamise lihtsaim ja tõhusaim viis on paigutada mööbel veeallikast võimalikult kaugele.

Vannitoa seinte korral aga läheb olukord veidi keerulisemaks, sest seinad puutuvad paratamatult kokku vannitoa märgade aladega, näiteks dušialaga.

Seetõttu on korraliku niiskustõkkega veekindlad vannitoa seinad peamine tegur, mis tagab tervisliku ja funktsionaalse vannitoa.

Siit leiate kõik, mida on vaja teada levinuimate vannitoa seinakattematerjalide kohta.


1. Värv

Uue seinavärviga saab vannitoa ilmet kiiresti värskendada ja võimalusi on lõputult.

Plaanite järgida uusimaid vannitoa värvitrende, soovite luua pastelsete toonidega rahuliku õhustiku või kavatsete rõhutada julgeid värve – arvestage kindlasti vannitoa märgi alasid.

Selleks, et niiskus ja veepritsmed ei rikuks vannitoa seinu, võib neid näiteks veekindla kattekihiga kaitsta veekahjustuste eest ja tõkestada vee tungimist seinapragudesse.

2. Klaasist ja keraamilised seinaplaadid vannitoas

Plaaditud seinad vannitoas on suurepärane valik ja tavaline pilt paljudes vannitubades, alates lihtsate valgete plaatide puhtast ilmest kuni värviliste või mustriliste plaatidega seinte mängulisuseni.

Neid on kerge puhastada ja ka lihtne parandada või asendada, mistõttu vannitoa plaaditud seinad on suurepärane valik, kui vannitoa renoveerimist piirab eelarve või vajate kiiret ja lihtsat värskendust.

Täiendav nõuanne: lateksiga modifitseeritud vuugitäide ja veepõhine vuugitihendusvahend pikendavad vuugitäite kasutuskestust ja lihtsustavad puhastamist.

3. Akrüül

On laialt levinud veekindel materjal, mida saab kasutada duši- või vanniala ümbruses. Akrüülist seinamaterjale on eri vormi ja stiiliga ning neid on sageli lihtne ise paigaldada.

4. Puit

Puidu kasutamist vannitoas on pikka aega välditud, sest see on materjal, mis teatavasti ei talu veepritsmeid ega dušiala niiskust.

See kehtib aga ainult teatud puiduliikide (nt sekvoia, männi, tamme) või töötlemata puidu kohta.

Seevastu lehtpuu ja rasked puiduliigid, nagu pähkel või vengepuu, on niiskusele väga vastupidavad ning annavad vannitoale kvaliteetse ja loodusliku ilme. Järgige kindlasti vannitoas puidu kasutamise põhijuhiseid.

Täiendav nõuanne: väga oluline on õige töötlemine õlide ja lakkidega – see aitab vältida niiskuse sattumist puitu.

Olenemata sellest, kas soovite modernset, naturaalset või luksuslikku ilmet – vannitoa seinte jaoks värvi valides uurige hoolikalt vannitoa seinte või uute vannitoa seinakattematerjalide omadusi ja hooldusjuhendeid, et olla kindel värvi vastupidavuses vannitoa raskele sisekliimale.

Leidke vannitoa seinte jaoks õige materjal.


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid