Ifö vannituba

Kui palju maksaks teie unistuste vannituba?

Ja kas teha see ise või kutsuda meister?

Kõik, kes alustavad vannitoa renoveerimist, soovivad rahaga säästlikult ringi käia. Siiski võib sellest kujuneda üsna kallis ettevõtmine, sest uue vannitoa ehitamisega kaasnevad toru-, elektri- ja sageli ka plaatimistööd. Koduomanikud, kes kaaluvad uue vannitoa ehitamist, seisavad sageli silmitsi kahe põhiküsimusega:
1) kui palju maksaks uus vannituba?
2) kas palgata spetsialistid või ehitada uus vannituba julgelt ja vapralt ise?

Kuidas prognoosida uue vannitoa hinda?

Uue vannitoa hind varieerub suuresti renoveerimise suurusest ja põhjalikkusest. Kas plaanite täielikku renoveerimist, sealhulgas uut paigutust ning uue põranda ja uute seinte paigaldamist või kaalute lihtsalt uut sisustust, uusi toredaid asju ja teatud värvimuutusi?

Kõige kallim osa vannitoa renoveerimisest on sageli torutööd. Kui soovite kogu ruumi lammutada või muuta seadmete asukohta, võib torustikumuudatuste ja uute seadmete ostmise hind olla vahemikus 4–7 tuhat eurot. Üks viis torutöödele tehtavate kulutuste kokkuhoiuks on jätta võimaluse korral torustik samasse kohta või ehitada uus vannituba majapidamisruumi lähedale, kus torustik on juba olemas.

Uue vannitoa hind

See tähendab, et kui soovite teada lihtsalt üldisi vannitoa renoveerimise hindu, siis HOUZZ, sisekujundusspetsialistide sõnul on väiksema vannitoa hind 8–16 tuhat eurot, põhivannitoa hind 32–50 tuhat eurot ja luksusliku põhivannitoa hind alates 81 tuhandest eurost.

Teine võimalus uue vannitoa maksumuse prognoosimiseks on järgida Boliuse koduomanike teabekeskuse nõuandeid. Nende sõnul on uue vannitoa maksumus tavaliselt 3,4-4 tuhat eurot/m2.

Kas peaksite ise tegema või kutsuma meistri?

See sõltub muidugi suuresti hinnast. Kui palju maksab meistri ehitatud vannituba võrreldes enda tehtuga? Samuti on küsimus ajas. Kui palju on teil aega ise ehitamiseks? Ja kas pere saab ilma vannitoata hakkama sel ajal, kui te seda ehitate? Kui teie peres on teismeline tütarlaps või korrahoidmist alles õppiv mudilane, ei pruugi te ilma vannitoata kuigi kaua toime tulla. Välja arvatud muidugi juhul, kui kodus on olemas teine täiesti töötav vannituba.

Elukohast olenevalt peate võib-olla kutsuma litsentseeritud spetsialisti, eriti kui kavatsete torustikku ümber paigutada. Kontrollige riigis kehtivaid õigusakte, et tagada nõuete järgimine.

Kui otsustate oma vannitoa ise renoveerida

Projekti suurusest olenemata kehtib tõenäoliselt üks lihtne rusikareegel. Ise tehes kujuneb projekti maksumuseks umbes pool sellest, kui meistri palkamise korral. Materjalid ostate ise ja hoiate kokku tööjõukuludelt. Niisiis, kui olete uue vanntoa kavandid koostanud, proovige hinnata vannitoa materjalide, mööbli, tarvikute ja detailide maksumust. Seejärel korrutage see kahega, et mõista, kui palju maksaks see meistri palkamise korral.

Andke endale ka aru, et vannitoa ise tegemine võib röövida teie meelerahu. Torutööde, plaatimise ja teatud potentsiaalselt keerukate paigaldamistega arvestades on vannituba kõige raskem ruum, mida ise renoveerida.

Millal valida professionaal?

Sujuv tööprotsess on hindamatu

Vannitoa renoveerimise projektid on tuntud ootamatute probleemide poolest – näiteks mädaneva aluspõranda leidmine lekkiva duši alt või roostes torude avastamine, mis mõjutab kogu maja torustikku. Need üllatused võivad projektis tagasilööke tekitada, hinda tõsta, ja kui te ei ole just eriti osavate kätega, võite kergesti suurde masendusse langeda.

Seega arvestage hinna arvutamisel ka meelerahu tegurit. Meistri palkamine võib olla väärt juba seetõttu, et hoida end stressivabana ja enesekindlana kogu protsessi vältel. Igal juhul on hea mõte enne alustamist oma projekti spetsialistiga arutada, et olla kindel, et teete õige otsuse.

Vannitoa renoveerimise projekti ettevalmistamist alustades mõlgub peas kõigepealt loomulikult hind. Kuid protsess ise võib olla sama oluline. Te soovite ju ikkagi, et renoveerimine oleks teie ja kogu pere jaoks positiivne kogemus. Seetõttu ärge unustage oma vannitoa renoveerimise arvutusse lisada ka nn pehmeid tegureid, nagu aeg, kannatlikkus ja meelerahu, sest teatud asju ei saa raha eest osta.

Õnn kaasa!


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!

Rohkem inspiratsiooniartikleid ja disaininõuandeid