Ifö dušš

Vannituppa klaasuste paigaldamise eelised

Dušiseinad, dušikabiinid ja dušiuksed

Uus dušisein või dušikabiini klaasuks annab vannitoale uue värske ilme. See mõjutab suuresti ka duši kasutamise mugavust.

Õige mudeli, materjali ja suuruse valimine võib olla keeruline olenemata sellest, kas kavatsete dušiseinad välja vahetada või paigaldada olemasolevale sisustusele lihtsalt uue dušiukse.

Siit leiate kõik, mida on vaja teada klaasist dušiseinte ja dušikabiinidele mõeldud klaasist dušiuste kohta.

Valige õige materjal ja disain

Enamik nüüdisaegsetest dušiustest valmistatud karastatud klaasist, nagu ka dušiseinte ja dušikabiinide klaasuksed.

Nende puhastamine ja korrashoid on eriti lihtne, sest liigse vee saab pärast duši kasutamist kergesti ära pühkida. See tagab parema hügieenilisuse ja vähendab hallituse tekkimise võimalust.

Peale selle loovad dušikabiinide või vannide klaasuksed valgusrikka avatud õhkkonna igas vannitoas, alates suurtest ja luksuslikest, kuni väikeste ja piiratud ruumiga vannitubadeni.

Leidke oma vannitoakujundusega sobiv dušisein

Dušiseinu on mitmesuguse suuruse ja vormiga. Uksed võivad olla sirged või kaarjad, hingedega või jäigalt seina või vanni külge kinnitatud.

Vannitoa jaoks õige dušiseina leidmine eeldab hoolikat planeerimist, sest mudelivalik on lai. Eriti väikeses Põhjamaadele tüüpilises vannitoas on oluline valida paindlik ja lihtsasti paigaldatav lahendus, mis võtaks võimalikult vähe ruumi.

Heidame pilgu erinevatele mudelitele.

Dušiseinad sobivad igas vannitoas

Kui teil on ruumi vähe, paneb iga täiendav mööbliese või vannitoasisustus teid järele mõtlema. Seetõttu on paljudes väikestes vannitubades ruumisäästliku reguleeritava lahendusena dušikardinad.

Siiski on saadaval mitu dušiukse mudelit, mis on võrdselt paindlikud, et sobituda väikestesse ruumidesse ning on palju funktsionaalsemad, hügieenilisemad ja vastupidavamad kui dušikardinad.

Oma vannituppa sobiva dušiseina leidmiseks küsi endalt, kas soovid valida minimalistliku disaini – ühe klaasist dušiseina või dušinurga, mis koosneb kahest klaasist dušiseinast, mis ümbritsevad sinu dušinurka.

• Üks klaasist:

Üks klaasist dušisein seina külge kinnitatakse selline dušisein fikseeritud asendisse või liigutatavana nii, et seda saab vannitoa seina vastu pöörata. Ka kõige tavalisemate dušiseinte valikus on erineva kuju (sirge või kaarjas) ja laiusega mudeleid. Vannituppa täiuslikult sobiva dušiseina leidmise jaoks peate teadma õige suuruse valimiseks vajalikke mõõtmeid.

• Dušinurga klaasuksed:

Dušinurga klaasuksed dušinurk, millel on kaks pööratavat klaasust, kinnitatakse seina külge ning dušiala sulgemise ja tihendamise tagab magnetriba. Neid uksi saab avada sisse- ja väljapoole ning seina vastu pöörata. See on eriti mugav vannitoas, kus on vähe liikumisruumi. Nagu ühe dušiseina korral, on ka neid mitmes suuruses ja erineva kujuga (sirged või kaarjad). Selleks, et dušiuksed sulgeksid dušinurga korralikult, veenduge, et hangite õigete mõõtmetega dušiuksed, või valige dušinurga terviklahendus.

Dušiseinad, mis sobivad igasuguse suurusega vannituppa

Kui ruumi on vähe, paneb iga täiendav mööbliese või sisustuselement järele mõtlema. Seetõttu kasutatakse paljudes väikestes vannitubades ruumisäästliku ja kohandatava lahendusena dušikardinaid.

Ometi on saadaval rohkesti dušiuste mudeleid, mis on väikesesse ruumi mahutamiseks sama paindlikud kui dušikardinad, ent samas hoopis funktsionaalsemad, hügieenilisemad ja vastupidavamad.

Oma vannituppa sobiva dušiseina leidmiseks küsige endalt, kas soovite valida minimalistliku kujundusega ühe klaasist dušiseina või dušinurga, mis koosneb kahest dušiala piiravast klaasist dušiseinast.


Ka kõige tavalisemaid dušiseinu, dušiuksi ja dušikabiine on valikus eri suurusega, et need sobiksid vannitoa seinte kõrguse ja laiusega. Seetõttu on need tegelikult paremini kohandatavad ja rohkem ruumi säästvad, kui arvata võite.

Enne valiku tegemist tutvuge kindlasti dušiseinte, dušiuste ja dušikabiinide peamiste omadustega. Nii leiate oma vannitoa mõõtmetega ideaalselt sobiva lahenduse.

Leidke oma vannituppa õige dušiseinalahendus.


Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoa brošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!