Ruum enda jaoks

Muutke vannituba isikupäraseks

Liiga tihti mõtleme vannitoast kui praktilisest ruumist, mida tavaliselt jagatakse teiste pereliikmetega ja mida kasutatakse iga päev palju kordi.

Paljudele meist on sellest saanud aga midagi enamat kui praktiline ruum. Meie vannitoad ei ole enam lihtsalt kohad, mida kasutada üksnes vajaduse korral.

See on koht, kus viibida. Tegelikult veedab täiskasvanud inimene elu jooksul vannitoas keskmiselt 416 päeva. See on rohkem kui aasta meie elust. Miks siis mitte võtta sellest ajast maksimum?

Siit leiate juhised, kuidas samm-sammult teha vannitoast ruum enda jaoks.

1. Vannitoakujundus: tasakaalustage funktsionaalsus ja mugavus

Ideaalne vannitoakujundus on midagi enamat kui mööbel ja dekoratiivdetailid. Ruumi kujundamine täiesti enda jaoks tähendab maksimaalse mugavuse ja funktsionaalsuse sünergia loomist.

Selle olulisim osa on hügieeniline ja kergesti puhastatav vannitoasisustus. Et teha ruumist midagi enamat kui lihtsalt vannituba, vaadake enne mingi stiili kasuks otsustamist kindlasti oma vannitoas ringi ja tehke kindlaks, millised sisustuselemendid vajavad uuendamist.

Võib-olla oleks vaja välja vahetada vana dušiotsik või asendada mõni kulunud seade nüüdisaegsema ja tõhusama lahendusega. Tegelikult saab paljud seadmed kiiresti välja vahetada ka ilma professionaali abita.

2. Leidke just endale sobiv vannitoakujundus

Enda jaoks mõeldud ruumi kujundamiseks leidke niisugune kordumatu stiil, mis loob sobiva õhkkonna vannitoas lõõgastumiseks ja koduse tunde tekitamiseks.

Siit saate teada, kuidas luua enda jaoks sobiv ruum olenemata sellest, kas teie päeva muudab säravamaks traditsiooniline, modernne või luksuslik stiil.

 

Traditsiooniline vannituba

Mugav mööbel ja säravad pinnad toovad vannitoakujundusse ja igapäevasesse rutiini ajatut klassikalist elegantsi.

Kombineerige sinise, pruuni või halli sügavamaid toone antiikstiilis mööbliga või lisage dekoratiivseid elemente, näiteks puidust vannitoamööblit. 

Sobiv klassikalise kujunduse ja dekoratiivsete detailide kooslus loob lõõgastava õhustiku, mida kindlasti naudite kiire päeva lõpus.

Modernne vannituba

Voolujoonelised vormid ja neutraalsed värvitoonid on iseloomulikud paljudele modernsetele vannitubadele.

Peene minimalistliku ilme loomiseks keskenduge puhastele ja liigsete lisanditeta detailidele. Õige mööbli ja sanitaarseadmete leidmiseks on alati hea hoida silm peal vannitoakujunduse uusimatel moesuundadel.

Näiteks sisustusalase veebiajakirja Houzz järgi on modernse vannitoa põhitunnusteks seinale kinnitatavad valamukapid, klaasist dušikabiinid, vabaltseisvad vannid ja moodsad raamita peeglid.

Peale selle loovad uuenduslikud konstruktsioonilahendused (nt seinale kinnitatavad WC-potid, kapid ja valamud ning nüüdisaegsed puutevabad lülitusplaadid) elegantse ja korrastatud mulje teie vannitoas ja ka teie meeltes.

Luksuslik vannituba

Võib olla kodus see üks koht, kus soovite end tunda hellitatuna ja luksuslikult. Kui praegune vannitoakujundus seda olemust ei peegelda, on aeg muudatusteks.

Tippdisaini ideed, näiteks vabaltseisvad vannid või ruumikad valamukapid, ei ole Põhjamaade tüüpilises väikeses vannitoas just lihtsasti teostatavad.

Õnneks võivad luksusliku tunde anda ka kvaliteet ja funktsionaalsus.

Mõelge luksusele, mida pakub anduritehnoloogia (vähem näpujälgi detailidel, näiteks lülitusplaatidel) või täiuslik vannitoavalgustus, mis on piisavalt hele hommikusteks toiminguteks, kuid loob ka lõõgastava õhkkonna aja mahavõtmise hetkedeks.

3. Lisage isikupära

Looge alati vannituppa õdusust olenemata sellest, millist vannitoakujundust soovite.

Dekoratiivdetailide ja panipaigasüsteemide (nt hügieenivahendite hoidmiseks mugavate karpide) lisamine lihtsustab tavapäraste hommikuste toimingute tegemist ja annab viimase lihvi isikupärale, mida on vannitoas vaja, et end seal mõnusalt tunda.

Aeg-ajalt vajame kõik kohta enda jaoks – lõõgastumiseks, uue energia saamiseks, uue päeva alustamiseks või teguderohke päeva lõpetamiseks. Miks siis mitte muuta vannituba selleks kohaks?