Uue vannitoa jaoks toodete valimine

 

Uue vannitoa ehitamisel võib olla mitmeid põhjusi. Võibolla ehitate uut maja, kus võite teha kõike, mida soovite. Võibolla on aga tegemist vana vannitoaga, mida soovite renoveerida ja saate seega täiesti uue vannitoa.

Olenemata konkreetsest olukorrast tuleb vannitoa kujundamisel arvestada paljude teguritega. Meil Ifös on rohkem kui 80 aastat kogemust vannitubade valdkonnas ja 100 aastat kogemust portselaniga. Seega teame, mida tuleb kindlasti silmas pidada sellise vannitoa kujundamisel, mis peaks aastaid vastu nii funktsionaalselt kui disaini poolest.

Kuidas valida uusi vannitoatooteid?

Nii WC-poti, kraanikausi kui vannitoamööbli valimisel tuleb arvestada vannitoa disaini ja välimuse, aga ka suurusega.

Renoveerimise või uue vannitoa ehitamise korral tasub alustada inspiratsiooni otsimisest. Te võite külastada meie veebilehe inspiratsiooniosa ja olete teretulnud Ifö esitlusruumi, kus saate meie tooteid kogeda.

Sel juhul tasub visualiseerida, kuidas te ruumi ette kujutate. Te võite valida sisekujundaja või paigaldaja kaasamise, kes oskab anda nõu ja juhiseid torustiku paigaldamise kohta. Peale selle võivad nad välja pakkuda alternatiivseid variante, mis sobivad teie vajadustega isegi paremini kui teie leitud vannitoatooted.

Tehke kindlaks perekonna vajadused

Olenemata sellest, kas otsustate planeerida oma uue vannitoa ise või kasutate professionaali abi, on alati hea alustada perekonna vajaduste väljaselgitamisest. Need võivad olla muutunud. Võibolla on perekond kasvanud? Võibolla väiksemaks jäänud? Samuti võib teie liikuvus olla vähenenud ja te soovite vannituba, mida on lihtsam kasutada ja kus on mugavam ringi liikuda. See võiks olla kõrgemal paikneva WC-potiga vannituba. Kui olete oma vajadused kindlaks teinud, saab professionaalne nõustaja anda paremat nõu, milline lahendus on teie jaoks õige.

 

Altpoolt leiate soovitusi konkreetsete vannitoatoodete kohta.

Ifö badeværelse med træ og sorte badeværelsesmøbler

 

Millise WC-poti ma peaksin valima?

Kui kavatsete ehitada täiesti uue vannitoa ja te ei pea arvestama olemasoleva torustikuga, soovitab Ifö alati loputusservata WC-poti seinamudelit. Põhjus on lihtne – seda on kergem puhastada ja see säästab vannitoas ruumi.

 

Uue WC-poti valimisel pidage silmas järgmist.

 • Millise ilmega uut vannituba te soovite?
 • Kui hügieeniline ja puhas on WC-pott ise, aga ka WC-poti piirkond?
 • Kas veekulu on teie jaoks oluline?
 • Kui suur on teie vannituba?
 • Kas tuleb arvestada olemasoleva torustikuga?

WC-poti seinamudelid

WC-poti seinamudel mõjub kergena ja jätab mulje, nagu see hõljuks põranda kohal. Koos seinas paikneva varjatud loputuspaagiga saate WC-poti seinamudeliga harmoonilise vannitoa. Esteetilistel põhjustel valivad paljud vannituba renoveerides WC-poti seinamudeli.

Kui otsustate, et WC-pott peab olema ühtlasi loputusservata, saate WC-poti, mis näeb kena välja ja on ka puhastamise mõttes praktiline. Loputusservata WC-potte on lihtsam puhtana hoida. Ifö nimetab loputusservata WC-potte ka Rimfree pottideks.

WC-poti seinamudelite eelised
 • Lihtne vannitoa disainiga kohandada – näiteks saate ise loputusnupu valida.
 • WC-pott on põrandast kõrgemal, seega on puhastamine lihtsam.
 • Lihtne ja nüüdisaegne välimus – loputuspaak ja torustik on seina sisse peidetud.

 

WC-poti põrandamudelid

Kui teie praegune WC-pott kinnitub põrandale, võib seinale kinnituva poti paigaldamine olla küll võimalik, kuid rahakotisõbralik lahendus on asendada see teise põrandamudeliga. Võtke ühendust paigaldajaga, et tutvuda võimalustega. Leidke lähim paigaldaja siit.

WC-poti põrandamudelite eelised
 • Puhas ja ajatu disain.
 • Lihtsam remontida.
 • Lihtsam paigaldada.

Ifö badeværelse i grønne farver

 

Millise vanni ma peaksin valima?

Kui ehitate uut vannituba ja soovite vanni, tuleb mõelda oma perekonnale ja oma vajadustele. Kas te olete lastega pere, kes kasutab vanni kogu aeg või kasutatakse vanni naudingu ja heaolu jaoks? Peale vanni suuruse pidage silmas ka materjali.

  

Vanni vahetamine

Kui vann on vaja välja vahetada, võib piiranguks osutuda olemasoleva vanni suurus. Kui praegune vann on vabalt seisev, on seda lihtsam vahetada kui seinale kinnituvat vanni.

 

Email- või akrüülvann?

Meil Ifös on olemas emailvannid, mida tavaliselt tuntakse traditsioonilise vannina. Peale selle on meil vann, mis on valmistatud sanitaarakrüülist - selle pind on teile tuttav spaavannist. Mõlemal materjalil on oma eelised.

 

Emailvanni eelised 
 • Tugev ja vastupidav materjal.
 • Klassikaline välimus.
 • Lihtne puhastada.

 

 

Akrüülvanni eelised
 • Pehme pind.
 • Hoiab hästi sooja.
 • Pinnakriimustuste korral saab poleerida.

Ifö badeværelse

 

Vannitoa kraanikauss

3 olulisimat tegurit, mida peab arvesse võtma uue vannitoa kraanikausi valimisel:

 • Vannitoa suurus.
 • Vannitoa ilme ja disain.
 • Kui lihtne on kraanikaussi puhastada.

 

Vannitoa suurus

Kui vannituba on suur, on teil kraanikausi valimisel vabamad käed. Võibolla soovite kahte kraanikaussi, võibolla aga tahate paigaldada kraanikausi tööpinnale või kapile.

Väikeses külaliste WC-s võib olla ruumi ainult klassikalise seinale paigaldatava kraanikausi jaoks, mida on saadaval õnneks mitmes elegantses kujundusvariandis.

 

Vannitoa ilme ja disain

Kraanikaussi kasutatakse palju kordi päevas, seega on oluline teha õige valik. Ruumile täiesti individuaalse ilme andmiseks on olemas palju kraanikausi ja kinnituste kombinatsioone. Inspiratsioonipuuduse korral võib seda ammutada siit.

 

 

Puhastatavus

Vannitoa kraanikaussi kasutatakse palju kordi päevas ning see peab olema hügieeniline ja kergesti puhastatav. Kõik Ifö kraanikausid on valmistatud portselanist ja kaetud glasuuriga Ifö Clean, mis tagab sileda pinna, kuhu mustus ja katlakivi nii kergesti ei kogune. Ifö kraanikausid on harmoonilise disainiga ja teravate nurkadeta, mis tagab pinna lihtsama puhastatavuse.

Ifö badeværelse i marmor med sorte badeværelsesmøbler

 

Valige õige dušilahendus

Kui teil tuleb valida dušilahendus, sõltub valik jällegi vannitoa suurusest ja vannitoamööbli paigutusest.

 

Dušikabiin või dušiseinad?

Kui vannitoa seinad ja põrand vajavad kaitset vee eest, tasub paigaldada dušikabiin. Dušikabiin on veekindel lahendus, mis hoiab vee dušialal ja kaitseb ülejäänud vannituba veepritsmete eest.

Dušiseinad või -uksed on elegantne lahendus näiteks dušikardina asemel. Klaasist dušiseinad ja -uksed ei domineeri vannitoas ja on lihtsasti puhastatavad. Väikese vannitoa korral tasub valida dušiuksed, mille saab kokku voltida, kui vanni ei kasutata. Nii jääb rohkem vaba põrandaruumi.

Ifö badeværelse i lyst træ

 

Uued kapid ja mööbel vannitoa jaoks

Valige vannituppa õige kapp ja mööbel olenevalt sellest, kui palju on ruumi ja millist ilmet vannitoale soovite. Ifö vannitoakappide seeriad on sügavuse, laiuse, värvuste ja variantide poolest paindlikud ja neid saab kergesti kohandada.

Väikeses vannitoas või külaliste WC-s võib piiranguid seada asjaolu, et ruumi on vaid väikeste kappide jaoks. Suures vannitoas saab valida vabamalt ja proovida rohkem variante. Siin saab kasutada tööpindade, panipaikade ja kõrgete külgkappidega suurt kraanikaussi. Enne valimist mõelge läbi, kui palju asju on vaja vannitoas hoida.

Samuti on oluline valida spetsiaalne vannitoa sisekliima jaoks sobiv mööbel. Kõik Ifö vannitoakapid on niiskuskindlad ja vastupidavad vannist eralduvale aurule. Need ei talu siiski otseseid veepritsmeid, seega tuleb veega otseselt kokku puutunud pinnad kindlasti kuivaks pühkida.

Ifö badeværelse