Kui plaanite uut vannituba

Vannituba on tõenäoliselt esimene koht, mida hommikul külastate. Ja viimane koht, kuhu õhtul enne voodisse minekut suundute. Vannituba on meie kodu lahutamatu osa. Seepärast peaksitegi uue vannitoa kavandamiseks varuma veidi rohkem aega ja energiat. Soovitame vannitoa kavandamise erinevate võimaluste üle nõu pidada professionaalidega (torulukksepp, müüja, arhitekt). Just nemad näevad sageli alternatiivseid võimalusi ning aitavad luua elegantse, funktsionaalse ja ohutu vannitoa.

Variandid


Parim viis uue vannitoa kavandamise alustamiseks on lihtsalt joonistada ruudulisele paberile ruumi plaan. Märkige kindlasti joonisele uksed ja aknad, enne kui keskendute sellistele põhikomponentidele, nagu vann ja kraanikauss. Proovige neid paigutada vannitoa erinevatesse nurkadesse ja erinevate seinade äärde ja ette kujutada, kuidas ruum välja näeks. Mõistagi on see seda lihtsam, mida suurem on vannituba. Valikuvõimalused olenevad ka muudest tingimustest. Kui ehitate uut maja, saate otsustada vannitoa suuruse ja kuju üle. Kui renoveerite olemasolevat vannituba, on võimalusi vähem.

Kuidas ruumi kasutada?

Mida väiksem ruum, seda olulisem on disain. On palju viise, kuidas ruumi kokku hoida ja luua vannituba, mis on ühtaegu stiilne ja funktsionaalne – isegi väikese ruumi korral. Näiteks vanni dušiseina kasutades saate palju ruumi kokku hoida. Siit leiate rohkem inspiratsiooni.

Tehke koostööd spetsialistidega

Professionaalselt ehitatud ja hästi disainitud vannituba on midagi, mida te eales ei kahetse – see teenib teid aastaid. Kuigi saate palju ettevalmistavat tööd ise ära teha, tuleb mõni asi ikkagi tunnustatud ja volitatud spetsialisti hooleks jätta. Elektri- ja torutööd on kaks valdkonda, kus vajate professionaali abi. Niiskustõkete paigaldamiseks ja põranda õige kallaku tagamiseks vajate koolitatud spetsialisti. Elektriseadmed tuleb alati lasta paigaldada asjakohase kvalifikatsiooniga elektrikul.

 

Kuidas renoveerimist planeerida?


Kõigepealt otsustage, kas soovite kogu vannitoa ümber teha või tahate välja vahetada üksnes vana WC-poti ja mööbli. Püüdke läbi mõelda oma pere vajadused. Millist tüüpi tualetti eelistate? Kas vajate täiendavat kraanikaussi? Kas piisab dušist või vajate ka vanni?

Hakake joonistama

Kui põrandaplaani ruudulisele paberile joonistate, märkige sinna kindlasti uste, akende ja torude asukoht. Duši ja WC-poti asukoht sõltub tavaliselt maja torustiku paiknemisest, kuid muude komponentide paigutamisel on vabadus suurem. Kui elate korteris, on võimalused piiratumad. Majas saate teha palju rohkem, kuid vajate ka rohkem professionaalset abi, mis on küllaltki kulukas.

Mida silmas pidada?

Koostage eelarve

Uut vannituba ehitades on raske kõiki kulutusi ette näha. Seinad, põrandad, mööbel ja seadmed võivad sageli maksma minna rohkem, kui arvatagi oskate. Soovitame enne tegutsema asumist paika panna kogu ettevõtmise rahalised raamid. On peaaegu võimatu ette näha iga viimast kui kulu, kuid hinnanguliste arvestuste tegemine tuleb alati kasuks. Kindluse mõttes lisage alati väike varu. Kui saate palju tööd ise ära teha ega vaja kõiges professionaali abi, saate kulud mõistagi väiksemad hoida.

Otsige inspiratsiooni

Võib-olla on teil raske otsustada, millise ilmega vannituba täpselt soovite. Püüdke endale luua ettekujutus, kogudes ajakirjadest pilte teile meeldinud disainilahendustest. Pilte vaadates jõuate peagi selgusele, mis teile nende juures meeldib. Võib-olla on see seina värv, hubane valgustus või ilusad materjalid.

Veebist leiate palju inspiratsiooni, kuid ka müügisaali külastamine on hea viis kindlaks teha, mis teile meeldib. Ühtlasi on see parim võimalus oma käega katsuda erinevaid pindu, materjale ja komponente.