Ifö vannituba

Ifö täna

Ifö lugu saab alguse ilusast metsajärvest Rootsis – Ivösjönist. Siin sai 1887. aastal lubjakarjääris alguse noore ettevõtja unistus luua portselanist tooteid. Ifö asub täna samas kohas – Bromöllas. Üle saja aasta oleme töötanud portselaniga ja täna on Ifö Põhjamaade turuliider sanitaartehnika valdkonnas.

Kuigi tootmine on kaasajastatud, on traditsiooniline käsitöö endiselt keskmes ning austus looduse vastu on Ifö tootmise kesksel kohal. Põhjamaise disainiga toome looduse siseruumi ning ühendame esteetika ja funktsionaalsuse.

Looduse värvid ja materjalid korduvad meie interjööris. Stiil sobib neile, kes soovivad harmoonilist ja väljendusrikka välimusega kodu. Meie lahendused on loodud austusega looduse vastu. Toodame võimalikult keskkonnasõbralikke materjale ning valime kvaliteetsed ja vastupidavad jätkusuutlikud materjalid. Usume, et igapäevaelu peaks olema lihtne.

Seetõttu kujundame funktsionaalseid lahendusi, mis kasutavad ära ümbritsevat ruumi ning on hügieenilised ja kergesti puhastatavad. Ifö toodete puhul valid põhjamaise disaini.

PÕHJAMAINE DISAIN Meie disain põhineb austusel Põhjamaade disainitraditsioonide vastu.

Me väärtustame funktsionaalsust, puhtaid jooni ja vastupidavust. Kõik see põhineb mõtteviisil, mis toob looduse tunde majja sisse, ja kasutades seejuures ruumi maksimaalselt ära ning kasutades looduslikke materjale, nagu puit ja kivi.

Karm kliima on sundinud põhjamaalasi panema rõhku kasutatavusele rohkem kui millelegi muule. Seetõttu järgneb lihtsus ka disainifilosoofia loomuliku osana. Koos sellega kaasneb austus looduse vastu ja seetõttu asetab Ifö keskkonna alati esikohale nii tootmises kui ka visuaalses väljenduses.

Millised on põhjamaise disaini põhielemendid?

• Lihtsad siluetid ja rõhuasetus looduslikel materjalidel.
• Valdavalt neutraalne värvipalett harmoonia loomiseks.
• Looduslike materjalide nagu puit, kivi ja portselan kasutamine.

Jätkusuutlikkus

Võimaluse korral püüame valida kvaliteedi odava masstootmise asemel.

Miks? Sest see on vastupidavuse, lihtsuse ja funktsionaalsuse võti. Meie eesmärk on valmistada tooteid, mis kestavad palju aastaid. Kvaliteetsete toodete valimine, mis kestavad aastaid, on üks olulisemaid viise, kuidas olla jätkusuutlik.

Keskkonnasõbralikud materjalid

Keskkonnasõbralikud, ressursisäästlikud ja vastupidavad tooted on kogu meie tegevuse keskmes. Töötame kõvasti selle nimel, et oma tooteid pidevalt ökodisaini põhimõtetele vastavaks arendada.

Kogu toote olelusringi jooksul, alates materjalide soetamisest kuni toote tegeliku kasutamiseni, peab toode olema alati keskkonna seisukohast parem kui vana.

Teeme kõvasti tööd selle nimel, et hoida oma keskkonnajalajälg võimalikult väike. Tagame, et varuosad on saadaval 10 aastat pärast toote tootmise lõpetamist, seega on alati võimalik hankida varuosi. Teine oluline osa on pidevalt harida ja koolitada meie töötajaid, samuti paigaldajaid, insenere ja arhitekte, et nad saaksid keskenduda ka keskkonnale.

Mida oleme praktikas teinud?

• Madal veetarbimine. Olime esimesed, kes tutvustasid valikut suure ja väikese loputuskoguse vahel ning sellest ajast peale oleme loputuskoguse vähendanud 2/4 liitrini. Seega on veekulu kuni 33% väiksem kui teistel WC-pottidel.

• Raskemetallid puuduvad. Kogu meie portselan on 100% raskemetallivaba.

• Looduslikud materjalid. Portselan on looduslik materjal. Meie eriline portselanitöötlus muudab tooted mitmeks aastaks vastupidavaks. Toodete elutsükli lõpus portselan purustatakse ja seda kasutatakse sillutisena vms.

• Kohalik tootmine tähendab vähem transporti. Meie tooteid toodetakse Põhjamaades, meie tehastes Rootsis, mis tähendab vähem transporti ja vähem süsinikdioksiidi heitkoguseid.

• 10-aastane varuosade garantii. Garanteerime, et saad oma toodetele varuosi ka 10 aastat pärast seda, kui toode on meie tootevalikust väljunud. Sel moel tagame, et meie tooted kestavad kauem ja et väike varuosa ei pea olema põhjuseks, miks peaksid vea tekkimise korral kohe WC-poti, kraanikausi või muud tooted välja vahetama.

• Pakendid. Pakime oma tooted minimaalses koguses pakkematerjalidega ja oleme äsja vahetanud pappkarbid rohelisema alternatiivi vastu, mis vähendas meie CO2 heitkoguseid 6%.

Lihtne puhastada

Kui looduse, disaini ja tehnoloogia vahelised suhted mängivad meie disainis võtmerolli, on puhtus meie toodete üks võtmeelemente. Kui vannitoa toodet on lihtne puhastada, on see hügieenilisem ja tähendab vähem baktereid. Mis muudab vannitoatoote kergesti puhastatavaks? Materjali valik mõjutab seda, kuidas erinevad pinnad mustust ja tolmu vastu võtavad. See hõlmab portselankatet WC-pottidel ja valamutel, samuti mööbli pinda ja materjali. Meie tooted on mitmeaastase teadus- ja arendustegevuse tulemus täiustatud pinnatehnoloogia valdkonnas. Toodetel on ka võimalikult vähe ebavajalikke liitekohti, auke, nurki jne, et vähendada mustuse ja bakterite hulka.

Rimfree® tehnoloogia

Üks tehnoloogiatest, mis on revolutsiooniliselt muutnud meie WC-pottide puhtust, on Ifö Rimfree® tehnoloogia. Rimfree® tähendab, et WC-potil ei ole loputusserva, kuhu mustus ja bakterid saaksid peituda. Video näitab, kuidas see murranguline tehnoloogia töötab.

Ammuta inspiratsiooni Ifö brošüürist

Lihtsalt kiire ümberkujundusprojekt või täielik renoveerimine?
Sirvi meie vannitoabrošüüre, et saada rohkem inspiratsiooni!